Pobjeda u uzvratu

Aalborg izbacio Dinamo iz kvalifikacija za Ligu prvaka

06.08.2014.

Hrvatski prvak Dinamo ispao je iz kvalifikacija za Ligu prvaka te će natjecanje nastaviti u posljednjem pretkolu Europske lige.

Unatoč minimalnoj pobjedi ostvarenoj prije tjedan dana u Danskoj, zagrebački Dinamo nije uspio izboriti mjesto u četvrtom pretkolu Lige prvaka.

Danski prvak Aalborg u uzvratu je slavio rezultatom 2:0 te prošao u sljedeći krug natjecanja.

Na Maksimiru je bilo 0:0 do 36. minute, kada je brzi protunapad Aalborga zaključio Jacobsen, za poravnanje ukupnog rezultata.

Isti je igrač odveo goste do konačnog uspjeha, pet minuta prije kraja dvoboja, udarcem u bliži kut Eduardovog gola, tik nakon što je Pjaca propustio stopostotnu priliku Dinama za izjednačenje.

Dinamu se u četvrtom pretkolu Europske lige u četvrtak mogu pridružiti još tri hrvatska predstavnika - Rijeka, Hajduk i Split.