Pogoci hrvatskih napadača

Jelavić ublažio poraz Hull Cityja, Perica zabio u pobjedi NAC Brede

31.08.2014.

Hrvatski napadači Nikica Jelavić i Stipe Perica postigli su pogotke u engleskom i nizozemskom prvenstvu, protiv Aston Ville, odnosno Zwollea.

U trećem kolu Premiershipa, Nikica Jelavić i njegov Hull City gostovali su kod Aston Ville, koja je povela 2:0 golovima Agbonlahora i Weimanna u 14. i 36. minuti dvoboja.

U 74. minuti, nakon prekida, najviši je u skoku bio upravo Jelavić, koji puca glavom, a lopta uz promjenu smjera od domaćeg igrača odsjeda u mreži.

Aston Villa naposljetku je slavila rezultatom 2:1, a Jelavić je odigrao svih 90 minuta te zaradio žuti karton.

U sklopu četvrtog kola Eredivisie, NAC Breda pobijedila je Zwolle 3:1, a prvi je pogodak za NAC Bredu postigao mladi reprezentativac Stipe Perica. Perica je mrežu gostiju zatresao u 37. minuti, a njegova je momčad tako ubilježila prvu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu.

Perica je također igrao od početka do kraja utakmice te jednom bio javno opomenut.