Domaćini uspješniji

Stankovićevi izabranici odigrali dva susreta s Portugalom

19.09.2014.

Hrvatski reprezentativci u futsalu odigrali su dvije gostujuće prijateljske utakmice protiv izabrane vrste vrlo jakog Portugala.

Izabranici Mate Stankovića igrat će u ožujku 2015. godine pred domaćom publikom u Dubrovniku kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo u Srbiji, a u Portugalu su ovoga tjedna odradili dva pripremna dvoboja.

U obje su utakmice slavili domaćini. Prvi su okršaj dobili rezultatom 5:0, uz hat-trick Ricardinha te po jedan pogodak Fabija Cecilija i Brune Coelha.

U drugom su susretu Portugalci poveli 2:0 pogocima Fabija Lime i Nelsona Santosa, da bi Franco Jelovčić smanjio njihovu prednost početkom drugog poluvremena. No, Ricardinho je zapečatio pobjedu Portugala 3:1 tri minute prije kraja.

Hrvatska je u oba navrata susret započela u sastavu Grcić, Jelovčić, Novak i Suton, s Jukićem, odnosno Luketinom na golu, a igrali su još Ugarković, Grbeša, Pavić, Babić, Pandurević, Protega i Matošević.