U Dugopolju pao Island

Druga pobjeda Hrvatske U-19 za osiguran nastavak kvalifikacija

09.10.2014.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina starosti u Dugopolju je nastavila kvalifikacije za odlazak na Europsko prvenstvo, dvobojem protiv Islanda.

U-19: ISLAND - HRVATSKA 1:4 (0:0)
Kvalifikacije za EP U-19, Skupina 3, Dugopolje.

Strijelci: 0:1 - Ćaleta-Car (49'), 0:2 - Šunjić (51'), 1:2 - Robertsson (62'), 1:3 - Benković (82'), 1:4 - Džalto (84')

Hrvatska U-19: Grbić, Bašić, Mamić, Ćaleta-Car, Benković, Šunjić, Knežević (od 85' Drozdek), Roguljić, Maloku, Brodić (od 62' Džalto), Fiolić (od 71' Balić). Izbornik: Z. Vulić.

Nakon uspješnog otvaranja turnira i minimalne pobjede protiv Estonije u Sinju, Hrvatska U-19 odmjerila je u Dugopolju snage s vršnjacima s Islanda.

Hrvatska je od početka dominirala zbivanjima na terenu, ali u prvom poluvremenu nije stigla do pogotka. Mreža Islanda napokon se zatresla na početku drugog dijela, kada u kratkom razmaku pogađaju Ćaleta-Car i Šunjić.

Iz jedne od svojih rijetkih prilika, Island je smanjio preko Robertssona sredinom nastavka, no Vulićevi su nogometaši potvrdili pobjedu golovima Benkovića i Džalta u 82. i 84. minuti.

Hrvatska je tako osigurala jedno od prva dva mjesta na tablici i proljetni nastavak kvalifikacija.

U drugoj utakmici drugog kola Turska je remizirala s Estonijom bez pogodaka. U trećem kolu sastat će se Hrvatska i Turska u Šibeniku te Estonija i Island u Dugopolju. Obje su utakmice na rasporedu u nedjelju, 12. listopada, s početkom u 16 sati.