Sigurna pobjeda protiv Poljske

08.06.2013.

Hrvatska U-19 reprezentacija ostala je u igri za odlazak na Europsko prvenstvo nakon pobjede od 2:0 nad Poljskom.

Hrvatska - Poljska 2:0

1:0 Ivančić 53', 2:0 Alvir 79'

'U 2. kolu Elitne skupine u skupini 4, koja se odigrava u Poljskoj, Hrvatska je svladala domaćina sa sigurnih i zasluženih 2:0. Nakon remija protiv Grčke u prvom kolu, Hrvatska je ovom pobjedom zadržala šanse za plasman na Europsko prvenstvo koje će se igrati u Litvi.

Hrvatskoj za prolazak treba pobjeda protiv Španjolske u posljednjem kolu - samo prvi iz skupine ide na EP, a Španjolci su dobili oba protivnika do sada.

Prvi dio protiv Poljske podsjetio je na izdanje protiv Grčke, gdje je Hrvatska dominirala i stvarala šanse, no nije uspijevala doći do pogotka.

Konačno, u 53. minuti Hrvatska postiže prvi pogodak iz igre na ovom turniru. Čanađija je pronašao Ivančića koji zabija za prednost Hrvatske, nakon čega je domaćin morao baciti sve karte u napad.

Kobylanski je pogodio okvir gola u 71. minuti, Ivančić je propustio nekoliko šansi za Hrvatsku, a utakmicu je u 79. minuti riješio Alvir nakon asistencije Marottija.

Poljaci su utakmicu završili s 10 igrača nakon što je u 89. minuti isključen Kacprzycki zbog gruboj prekršaja na Kišu.