Treće kolo Europske lige

Velika pobjeda Rijeke i hat-trick Kramarića, poraz Dinama

23.10.2014.

Hrvatski predstavnici u Europskoj ligi, Dinamo i Rijeka, ovog su četvrtka ubilježili polovičan učinak u svojim nastupima.

Do prve je pobjede, nakon poraza od Standarda u Liegeu te domaćeg remija s braniteljem naslova Sevillom, Rijeka stigla na Kantridi protiv nizozemskog Feyenoorda.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, da bi u 63. minuti Leovac asistirao Kramariću za vodstvo. Međutim, samo dvije minute poslije Toornstra je poravnao pogotkom iz slobodnog udarca.

Tri je boda Rijeci osigurao raspoloženi reprezentativac Kramarić, koji je svoj golgeterski talent pokazao u 70. minuti za 2:1, da bi u 75. minuti postavio konačnih 3:1 iz kaznenog udarca.

Hrvatski prvak Dinamo gostovao je kod Red Bulla u Salzburgu i ostao praznih ruku. Brazilac Alan s dva je pogotka u prvom dijelu usmjerio austrijsku momčad prema pozitivnom rezultatu.

Već na početku nastavka Ramalho i još jednom Alan uklanjaju sve dvojbe oko pobjednika golovima za 4:0.

Zagrepčani su u posljednjih desetak minuta uspjeli ublažiti poraz golovima Ademija i Henriqueza.