Dvije provjere

Pobjeda i poraz Hrvatske U-16 protiv Azerbajdžana

22.11.2014.

Hrvatska U-16 odigrala je dvije prijateljske utakmice protiv odgovarajuće selekcije Azerbajdžana te ubilježila pobjedu i poraz.

U utorak, 18. studenoga u Ždralovima, hrvatski nogometaši do 16 godina starosti pod vodstvom izbornika Pavlovića pobijedili su Azerbajdžan 3:2.

Mladi Hrvati poveli su 3:0 golovima Filipovića, Kulenovića te Ilića, s 11 metara, da bi gosti smanjili preko Gulera i Kasumova.

U-16: HRVATSKA - AZERBAJDŽAN 3:2 (3:1)
Prijateljska utakmica, Ždralovi.

Strijelci: 1:0 - Filipović (13'), 2:0 - Kulenović (15'), 3:0 - Ilić (25' - 11m), 3:1 - Guler (30'), 3:2 - Kasumov (50')

Hrvatska: Horkaš, Pranjić, Majcenić, Tolić, Briški, Budalić, Filipović, Rajić, Kulenović, Ilić i Čuže. (Još su igrali: Đira, Rakić, Šiljić, Vujčić, Kovačić, Ikić, Res, Knežević). Izbornik: L. Pavlović.

Dva dana kasnije, isti su se suparnici susreli u Zagrebu, a toga su puta pobjedu odnijeli Azerbajdžanci, rezultatom 2:1.

Gosti su poveli već u prvoj minuti, zahvaljujući kapetanu Nabijevu, a poravnao je Kulenović u 25. minuti. No, Nabijev je ponovno bio precizan za slavlje svoje momčadi.

U-16: HRVATSKA - AZERBAJDŽAN 1:2 (1:1)