Ženska reprezentacija izgubila od Slovenije

30.11.2012.

Ženska nogometna reprezentacija nije uspjela doći do boda u srazu sa Slovenkama.

U uzvratnoj kvalifikacijskoj utakmici odigranoj u Lendavi hrvatska ženska nogometna reprezentacija izgubila je od Slovenije rezultatom 1:0. Pogotkom u 19. minuti prvog poluvremena, Slovenke je u vodstvo dovela Kaja Eržen. Iako su Hrvatice u drugom poluvremenu bile bolje i pravile veći pritisak, do kraja utakmice nisu uspjele izjednačiti i uzeti barem bod. Inače, zbog kartona danas nije igrala Sandra Žigić. U šestoj skupini vodeća je Nizozemska s 19 bodova, Engleska ima 17, treća je Srbija s 10 bodova, a četvrta Slovenija s 4 bodova. Hrvatska je današnjim porazom ostala na posljednjem mjestu s jednim bodom. Inače, ženska reprezentacija susretom s Engleskom u srijedu 19. rujna, s početkom u 18.00 sati na stadionu Banks's u Bescot u Walsallu zaključuje kvalifikacije za Europsko prvenstvo u Švedskoj iduće godine.

Za Hrvatsku su nastupile: Doris Bačić, Kristina Nevrkla, Allison Lee Scurich, Maja Joščak, kapetanica Iva Landeka, Kristina Šundov, Andrea Martić, Martina Šalek, Izabela Lojna, Ana Jelenčić, Monika Conjar. Na klupi su počele Ivana Vrdoljak, Dragica Cepernić, Mateja Bulut, Helenna Hercigonja-Moulton, Barbara Perić (od 67. minute), Katarina Kolar (od 67. minute), Gabrijela Gaiser.