Derbi Primere

Mandžukić zabio Barceloni s 11 metara, Rakitić slavio pobjedu

11.01.2015.

Hrvatski reprezentativci Mario Mandžukić i Ivan Rakitić susreli su se u nedjelju navečer u derbiju španjolskog prvenstva.

Barcelona je na svom terenu nadjačala aktualnog prvaka Španjolske, Atletico Madrid, rezultatom 3:1 te se primaknula vodećem Real Madridu na bod zaostatka, uz utakmicu više. Atletico Madrid na trećem je mjestu, s tri boda manje od Katalonaca.

Neymar i Suarez doveli su Barcelonu u vodstvo 2:0 u prvom poluvremenu, da bi u 57. minuti Mario Mandžukić iskoristio kazneni udarac za goste i smanjio rezultat.

No, Messi je u 87. minuti postavio konačni rezultat.

Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za Atletico Madrid te dobio žuti karton, a s druge je strane Ivan Rakitić također bio u udarnoj postavi. U 89. minuti zamijenio ga je Rafinha.