Hrvatske akcije za pogotke

Perišić asistirao Oliću, Pranjić Petriću

14.01.2015.

Hrvatske veze u Wolfsburgu i Panathinaikosu režirale su pogotke u pripremnoj utakmici, odnosno ligaškom susretu.

Njemački Wolfsburg nalazi se na zimskim pripremama u Južnoafričkoj Republici, a hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Ivica Olić zaigrali su u prvoj jedanaestorici u prijateljskom dvoboju protiv Ajaxa iz Cape Towna.

Wolfsburg je pobijedio 4:1, a Perišić je u 42. minuti asistirao Oliću za pogodak za vodstvo 2:1. Perišić i Olić na poluvremenu su ostali u svlačionici, a "točku na i" s dva je gola u drugom poluvremenu postavio Dost.

Panathinaikos je u 18. kolu grčkog prvenstva pobijedio Levadiakos 1:0, a strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je hrvatski napadač Mladen Petrić.

Pogodio je glavom u 29. minuti utakmice, na ubačaj Danijela Pranjića iz slobodnog udarca. Panathinaikos na tablici drži treće mjesto, a Pranjić, Petrić i Gordon Schildenfeld bili su u udarnoj postavi atenske momčadi.