Europski pa prvenstveni gol

Kalinić strijelac u visokoj ligaškoj pobjedi Dnipra

02.03.2015.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić i u nedjelju se upisao u listu strijelaca, ovoga puta protiv momčadi Volina.

U Ukrajini je odigrano 15. kolo nogometnog prvenstva, a Dnipro iz Dnipropetrovska svladao je kao domaćin goste iz Lutska s uvjerljivih 5:0.

Prva su dva pogotka, u prvom poluvremenu, postigli Konopljanka i Ksonz, a na početku nastavka gol za 3:0 postigao je Nikola Kalinić. Kalinić je strijelac bio i u četvrtak, u europskom srazu s Olympiakosom.

Konačni su rezultat postavili Blizničenko i Zozulja u završnih desetak minuta utakmice.

Nikola Kalinić zaigrao je u prvoj postavi Dnipra, a u 77. minuti zamijenio ga je Seleznjov.

Na tablici ukrajinske lige vodi kijevski Dynamo Domagoja Vide s 39 bodova, a drugi je Šahtar Darija Srne s 34 boda. Kalinićev Dnipro zauzima treće mjesto, s 31 bodom na kontu.