Lokomotiv izbacio Livajin Rubin

Ćorluka precizan u raspucavanju, golovi Ćorića, Datkovića, Šituma...

03.03.2015.

Hrvatski su se nogometaši u utorak upisivali u strijelce u Hrvatskom i Ruskom kupu te talijanskoj drugoj ligi.

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog kupa Dinamo je svladao Istru 1961 3:0 na svom terenu te s ukupnih 4:0 prošao u polufinale, a posljednji je pogodak u Zagrebu postigao mladi Ante Ćorić, iz kaznenog udarca u 69. minuti.

Polufinale domaćeg Kupa izborio je i ruski Lokomotiv, koji je na jedanaesterce uspio svladati Rubin iz Kazana. Pogodaka iz igre nije bilo te se pristupilo izvođenju udaraca s bijele točke.

U drugoj seriji za Rubin je neprecizan bio Marko Livaja, a u trećoj seriji mrežu je zatresao reprezentativni branič Vedran Ćorluka, član Lokomotiva. Moskovljani su naposljetku slavili 4:2.

Susret 29. kola talijanske Serie B donio je veliki preokret Spezije protiv Pro Vercellija. Domaćin je u 40. minuti gubio 2:0, a već prije odmora Niko Datković i Mario Šitum osigurali su Speziji izjednačenje.

Početkom nastavka Josip Brezovec dovodi Speziju u vodstvo 3:2, da bi susret završio s 5:2 na semaforu, u korist momčadi Nenada Bjelice. Spezia trenutačno drži sedmo mjesto na tablici.