Otvaranje Elitnog kola

Hrvatska U-19 uzela bod protiv Italije

26.03.2015.

Susretom protiv Italije, Hrvatska U-19 otvorila je kvalifikacijski turnir u Austriji za odlazak na ovogodišnje Europsko prvenstvo.

U-19: ITALIJA - HRVATSKA 2:2 (1:2)
Kvalifikacije za EP, Lindabrunn.

Strijelci: 0:1 - Roguljić (10'), 1:1 - Cerri (28'), 1:2 - Roguljić (37'), 2:2 - Bonazzoli (76')

Hrvatska: Grbić, Bašić (od 62' Stolnik), Mamić, Ćaleta-Car, Prce, Šunjić, Ćorić (od 74' Lulić), Roguljić, Balić, Vlašić, Murić (od 86' Fiolić). Izbornik: F. Milin.

U prvoj utakmici Skupine 6 Elitnog kola, izabranici Ferde Milina odigrali su neriješeno s vršnjacima iz Italije.

Vodstvo je Hrvatskoj osigurao Roguljić nakon samo deset minuta igre, no Italija je poravnala pogotkom svog kapetana Cerrija.

Ipak, Roguljić je prije odlaska na odmor Hrvatskoj vratio prednost, da bi Bonazzoli u 76. minuti postavio konačni rezultat.

U večernjim satima igraju Austrija i Škotska. U drugom kolu Hrvatska se u subotu, 28. ožujka, sastaje s domaćinom Austrijom u Bečkom Novom Mestu, s početkom u 14:30.