Drugo kolo kvalifikacija za EP

Poraz Hrvatske U-19 od Austrije

28.03.2015.

Hrvatska U-19 doživjela je poraz u drugom nastupu na kvalifikacijskom turniru za odlazak na ovogodišnje Europsko prvenstvo.

U-19: HRVATSKA - AUSTRIJA 0:2 (0:2)
Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, Bečko Novo Mesto.

Strijelci: 0:1 - Ripic (31' - 11m), 0:2 - Honsak (34')

Crveni karton: Lienhart (66')

Hrvatska: Grbić, Ćaleta-Car, Prce, Anočić, Stolnik (od 82' Lulić), Šunjić, Ćorić, Roguljić, Balić (od 46' Murić), Vlašić (od 64' Prtajin), Fiolić. Izbornik: F. Milin.

Nakon uvodnog remija s Talijanima, hrvatski reprezentativci do 19 godina odmjerili su u Elitnom kolu snage i s domaćinima Austrijancima.

Ključnim se pokazalo razdoblje između 31. i 34. minute dvoboja, kada je Austrija postigla oba svoja pogotka. Prvo je precizan bio Ripic iz kaznenog udarca, a ubrzo je Grbića svladao i Honsak.

Hrvatska je od 66. minute imala prednost igrača više, nakon isključenja Lienharta, no rezultat se više nije mijenjao.

U drugoj utakmici drugog kola Italija i Škotska odigrale su bez pobjednika i bez pogodaka, 0:0. Posljednje kolo, koje je na rasporedu u utorak, 31. ožujka, donosi oglede Hrvatske sa Škotskom, odnosno Austrije s Italijom. Obje utakmice počinju u 13 sati.