Golovi Hrvata u Grčkoj i Ukrajini

Schildenfeld i Kalinić zatresli protivničke mreže

19.04.2015.

Gordon Schildenfeld i Nikola Kalinić u nedjelju su se upisali u listu strijelaca u Grčkoj, odnosno Ukrajini.

Panathinaikos je u 31. kolu grčkog prvenstva gostovao kod Panthrakikosa te je naposljetku poražen 2:1, što mu je bila četvrta utakmica zaredom bez pobjede, a PAOK ga je preskočio na tablici i zauzeo drugo mjesto iza vodećeg Olympiakosa.

Domaćine je u vodstvo doveo Igor krajem prvog dijela, no u 55. minuti Nano je izveo korner, a hrvatski stoper Gordon Schildenfeld glavom postigao pogodak za izjednačenje. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Panthrakikos preko Tzanisa zabija za pobjedu.

Schildenfeld je odigrao cijelu utakmicu, a Mladen Petrić i Danijel Pranjić u igru su ušli u 65. minuti dvoboja.

U Ukrajini, nakon subotnje asistencije Srne za Šahtar, među strijelcima Dnipra bio je Nikola Kalinić.

Dnipro je svladao Olimpik iz Donecka 5:0, a hrvatski je napadač ušao s klupe za pričuve u 71. minuti. Samo pet minuta poslije, postigao je pogodak i time postavio konačni rezultat utakmice. Trećeplasirani Dnipro za vodećim Dynamom zaostaje osam bodova, a za drugoplasiranim Šahtarom tri.