Uzvrati četvrtfinala Europske lige

Perišić strijelac za remi, Badelj i Kalinić u polufinalu

23.04.2015.

Odigrane su uzvratne utakmice četvrtfinala Europske lige, uz jedan pogodak Ivana Perišića, te prolaske Milana Badelja i Nikole Kalinića u polufinale.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Europske lige između Napolija i svog Wolfsburga.

Napoli je imao pobjedu 4:1 iz prve utakmice, a na svom je terenu pogocima Callejona i Mertensa poveo 2:0.

No, Klose je u 71. minuti smanjio rezultat, da bi Perišić glavom poravnao na konačnih 2:2 u 73. minuti dvoboja.

Perišić je za Wolfsburg odradio svih 90 minuta.

Osim Napolija, u čijim redovima pravo nastupa u Europi nema Ivan Strinić, u polufinale su prošli i Kalinićev Dnipro iz Dnipropetrovska, Badeljeva Fiorentina te branitelj naslova Sevilla.

Dnipro je 1:0 u uzvratu izbacio Club Brugge, a Nikola Kalinić je igrao od 72. minute. Fiorentina je svladala kijevski Dynamo 2:0, a Milan Badelj je u igru ušao u 79. minuti, dok je Domagoj Vida za Ukrajince odigrao cijelu utakmicu.