Pranjić strijelac, Petrić asistent

Povratnički pogodak Ivice Olića u Hamburgu

25.04.2015.

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić postigao je svoj prvi pogodak po povratku u redove bivšeg kluba, HSV-a, te trasirao put prema pobjedi. Danijel Pranjić, s druge strane, zapečatio je pobjedu svog kluba.

U grčevitoj borbi za ostanak u Bundesligi, HSV je u sklopu 30. kola ugostio Augsburg te naposljetku uspio slaviti 3:2 i osvojiti tri izrazito važna boda.

Reprezentativni napadač Ivica Olić doveo je Hamburžane u vodstvo u 11. minuti, a Lasogga je ubrzo povisio na 2:0.

Međutim, Augsburg do 69. minute izjednačio na 2:2, da bi Lasogga u 71. minuti ipak donio pobjedu domaćinu.

Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta za HSV, a od prve do 67. minute igrao je i Ivo Iličević, koji je tako proslavio svoj 100. nastup u njemačkom prvenstvu, a 50. u dresu HSV-a.

Svojim je pogotkom Olić prekinuo crni hamburški niz od pet uzastopnih utakmica bez postignutog gola.

U 32. kolu grčkog prvenstva, Panathinaikos je kod kuće nadjačao Škodu Xanthi 2:0. Prvi gol postigao Karelis na asistenciju Mladena Petrića u 67. minuti, a u petoj minuti sudačke nadoknade Danijel Pranjić realizirao je kazneni udarac i postavio konačni rezultat.

Gordon Schildenfeld odigrao je cijelu utakmicu, Pranjić je ušao na poluvremenu, a Petrić je izašao u 77. minuti.