To improve your user experience, this website uses cookies to store data. Click HERE for more information.I agree

Competitions > Futsal

Futsal Cup

Futsal Cup
photo by: Arhiva HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • Weibo
  • RSS
  • Documents
  • Fixtures and results
  • Goalscorers
  • Winners
  • Accumulated yellow cards
  • Pending suspensions
1. round
Report
28.10.2022. 20:30
Dvorana Slavonski Brod, Slavonski Brod
Brod1 : 3HMNK Rijeka28.10.2022. 20:30, Dvorana Slavonski Brod, Slavonski Brod
29.10.2022. 18:30
Gradska dvorana Velika Gorica, Velika gorica
MNK Gorica5 : 6Šibenik 198329.10.2022. 18:30, Gradska dvorana Velika Gorica, Velika gorica
15.11.2022. 18:00
SC MAKARSKA, MAKARSKA
Novo Vrijeme7 : 0Novi Marof15.11.2022. 18:00, SC MAKARSKA, MAKARSKA
29.10.2022. 18:00
Vinkovci, Vinkovci
Aurelia2 : 3Uspinjača Gimka29.10.2022. 18:00, Vinkovci, Vinkovci
30.10.2022. 18:00
Školska dvorana, Petrinja
Petrinjčica7 : 4Vinkovci30.10.2022. 18:00, Školska dvorana, Petrinja
29.10.2022. 15:30
Gruda, Gruda
Square4 : 2Jezera29.10.2022. 15:30, Gruda, Gruda
29.10.2022. 20:00
Poljud, Split
Split7 : 1Pakoštane29.10.2022. 20:00, Poljud, Split
15.11.2022. 18:00
Dom sportova ' Mate Parlov ', Pula
Futsal Pula4 : 0Porto Tolero15.11.2022. 18:00, Dom sportova ' Mate Parlov ', Pula
28.10.2022. 20:00
Dvorana Slavonski Brod, Slavonski Brod
Brod 0350 : 2Torcida28.10.2022. 20:00, Dvorana Slavonski Brod, Slavonski Brod
30.10.2022. 20:00
Murterski škoj, Murter
Murter7 : 3Universitas Split30.10.2022. 20:00, Murterski škoj, Murter
27.10.2022. 20:00
Sportska dvorana Baldekin, Šibenik
Crnica3 : 0Našice27.10.2022. 20:00, Sportska dvorana Baldekin, Šibenik
28.10.2022. 18:00
SD OŠ Otočac, Otočac
Otočac1 : 3Osijek Kelme28.10.2022. 18:00, SD OŠ Otočac, Otočac
27.10.2022. 20:00
SD Jelkovec, Zagreb
Alumnus Sesvete0 : 3Nova Gradiška27.10.2022. 20:00, SD Jelkovec, Zagreb
28.10.2022. 18:30
Dom sportova dvorana 2, Zagreb
Futsal Dinamo5 : 1Jesenje28.10.2022. 18:30, Dom sportova dvorana 2, Zagreb
28.10.2022. 19:00
Dom Športova Vrgorac, Vrgorac
Vrgorac5 : 2MNK Kijevo Knin28.10.2022. 19:00, Dom Športova Vrgorac, Vrgorac
29.10.2022. 20:00
Omiš, Omiš
Olmissum0 : 3Bjelovar29.10.2022. 20:00, Omiš, Omiš
2. round
Report
25.11.2022. 20:00
ŠD ZRINJEVAC, OSIJEK
Osijek Kelme3 : 6Torcida25.11.2022. 20:00, ŠD ZRINJEVAC, OSIJEK
25.11.2022. 18:15
Dom sportova dvorana 2, Zagreb
Futsal Dinamo7 : 4Nova Gradiška25.11.2022. 18:15, Dom sportova dvorana 2, Zagreb
25.11.2022. 18:30
Vrgorac8 : 9Šibenik 198325.11.2022. 18:30
26.11.2022. 20:00
Zagreb, Zagreb
Uspinjača Gimka1 : 3Crnica26.11.2022. 20:00, Zagreb, Zagreb
26.11.2022. 16:40
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar2 : 1Petrinjčica26.11.2022. 16:40, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
27.11.2022. 20:00
Murterski škoj, Murter
Murter4 : 2Split27.11.2022. 20:00, Murterski škoj, Murter
-
Novo Vrijeme : HMNK Rijeka
-
Futsal Pula : Square
3. round
Report
-
:
-
:
-
:
-
:
4. round
Report
-
:
-
:
5. round
Report
-
:
4 goals
Antonio Repić, Toni Kirevski
3 goals
Duje Bajrušović, Andrej Pandurević, Antonio Sekulić, Luka Perić, Filip Novak, Josip Šalaj, Leonardo Papić
2 goals
Tonći Ljubić, Josip Jurlina, Lovro Pedić, Mijo Mišerda, Vedran Čubelić, Vicko Radić, Josip Gorup, Luka Celić, Franjo Matković, Filip Matijašević, Robert Nospak, Duško Martinac, Dominik Nadoveza, Josip Bošković, Mario Crnčević, Jefferson Breno Ferreira Alves, Mikhael ALMEIDA CARVALHO, Bruno Žilić
1 goal
Igor Luan Cordeiro Guimares, Denis TOTOŠKOVIĆ, Rafael Ferreira Lima, Thomas Ignacio Baisel, Bernardo Difonzo, Marin Sesar, Marko Pipalović, Matej Perović, Antonio Konsuo, Boris Baniček, Jakov Hrstić, Toni Jelavić, Ante Peša, Hrvoje Cvjetković, Marko Troskot, Josip Bašić, Martin Bačkov, Josip Haluška, Josip Antunović, Josip Jurić, Mihovil Prgomet, Mislav Banek, Kristijan Postružin, Tvrtko Ivan Pajalić, Stjepan Perišić, Antonio Juretić, Josip Kolobarić, Manolo Bilić, Adrian Popović, Marko Kuraja, Deni Kolega, Matija Tolić, Sven Anton Horvath, Bruno Jakovljević, Filip Kosor, Ivan Lovrić, Duje Bačić, Josip Juretić, Denis Kuzmanić, Nikola Badrov, Dalibor Radusin, Josip Ćoran, Danis Hrgota, Gabrijel Lasić, Toni Borčić, Leonardo Mostarlić, Mirko Hrkać, Robert Franjkić, Krešimir Palada, Marko Gašpar, Ante Crnjac, Dejan Dodik, Dominik Čičić, Mate Marinović, Josip Govorko, Lovro Pavić, Zvonimir Šućur, Nikola Eller, Mateo Mužar, Duje Vladović, Neven Zonjić, Vito Devčić, Mario Taći, Dario Batalo
SeasonWinner
1993./94.Foto Ante Stojan Split
1994./95.Glama Brijeg Aurum Zagreb
1995./96.Uspinjača Ferax Zagreb
1996./97.Uspinjača Ferax Zagreb
1997./98.Square Dubrovnik
1998./99.Promet Orkan Zagreb
1999./00.Glama Brijeg Agram (Zagreb)
2000./01.Split 1700
2001./02.Split 1700
2002./03.Split Gašperov
2003./04.Orkan Zagreb
2004./05.Split Gašperov
2005./06.Brodsplit Inženjering Split
2006./07.Uspinjača Zagreb
2007./08.Gospić
2008./09.Nacional Zagreb
2009./10.Nacional Zagreb
2010./11.Split Brodsplit Inženjering
2011./12.Split Brodsplit Inženjering
2012./13.Kijevo Knin
2013./14.Split Tommy
2014./15.Nacional Zagreb
2015./16.Split Tommy
2016./17.Nacional Zagreb
2017./18.Split Tommy
2018./19.Uspinjača Gimka
2019./20.Uspinjača Gimka
2020./21.Olmissum

Accumulated yellow cards: 1

Bjelovar

Dino Bajsić
Luka Barišić
Deni Hajdarović
Hrvoje Kilić
Matija Tolić

Brod

Hrvoje Pleše

Brod 035

Matej Gačić
Josip Sušić

Futsal Dinamo

Ivan Pavlić
Zvonimir Šućur

Futsal Pula

Dean Moravac

Jesenje

Borna VIDIĆEK
Sandro Vincelj

Jezera

Karlo Klarin

MNK Gorica

Darko Duvnjak
Josip Jurić
Franjo Matković

MNK Kijevo Knin

Ante Palavra

Murter

Šime Brajković
Josip Ćoran
Vito Grubišić
Marko Troskot

Nova Gradiška

Dario Batalo
Marko Maričević
Stjepan Petrović

Otočac

Nermin Radončić

Pakoštane

Martin Bačkov
Duje Bezinović
Luka Glumac

Petrinjčica

Josip Gorup
Franko Vujnović

Split

Duje Bačić
Robert-Vinko Pavičić

Šibenik 1983

Duje Bajrušović
Mario Jarmanović
Ante Kosor
Mario Žumberac

Torcida

Ivan Leko
Luka Mijoč

Universitas Split

Igor Luan Cordeiro Guimares
Božo Sučić

Uspinjača Gimka

Mario Crnčević
Kristijan Grbeša
Filip Kosor
Antonijo Papac
Bepo Paus

Vinkovci

Josip Antunović

Vrgorac

Guilherme Dos Santos
Duje Dragičević
Marko Gašpar
Mate Marinović

Brod

Antonio Birtić

- second yellow (automatic red) card
- match ban: 1

Petrinjčica

Josip Jandrić

- second yellow (automatic red) card
- match ban: 1

Universitas Split

Ivo Jukić

- red card
- match ban: 1