To improve your user experience, this website uses cookies to store data. Click HERE for more information.I agree

Competitions

SuperSport Second
football league

The SuperSport Second Football League is the third-highest tier of the Croatian football league system.

SuperSport Second football league
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • Weibo
  • RSS
  • Fixtures and results
  • Table
  • Goalscorers
  • Accumulated yellow cards
  • Pending suspensions
  • Documents
  • About
1. round
Report
20.08.2022. 17:30
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR)1 : 1Dugo Selo20.08.2022. 17:30, ŠRC Podgora, Krapina
20.08.2022. 17:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II3 : 1Grobničan20.08.2022. 17:30, Stadion Gradski vrt, Osijek
20.08.2022. 17:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace4 : 3Jadran-Poreč20.08.2022. 17:30, Hrvace, Hrvace
20.08.2022. 17:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar3 : 1Trnje20.08.2022. 17:30, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
19.08.2022. 17:30
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac0 : 0Mladost Ždralovi19.08.2022. 17:30, Čepin, Čepin
19.08.2022. 17:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje2 : 2Sesvete19.08.2022. 17:30, Stadion SRC Mladost, Čakovec
20.08.2022. 17:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP3 : 1Belišće20.08.2022. 17:30, Jadranovo, Ploče
20.08.2022. 17:30
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia1 : 1Opatija20.08.2022. 17:30, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
2. round
Report
27.08.2022. 17:00
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo2 : 1Opatija27.08.2022. 17:00, Gradski stadion, Dugo Selo
27.08.2022. 17:00
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće2 : 0Marsonia27.08.2022. 17:00, Gradski stadion Belišće, Belišće
26.08.2022. 17:00
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete0 : 1Jadran LP26.08.2022. 17:00, Sv. Josip Radnik, Sesvete
27.08.2022. 17:00
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi2 : 0Međimurje27.08.2022. 17:00, Brdo, Ždralovi
26.08.2022. 17:00
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac0 : 0Trnje26.08.2022. 17:00, Čepin, Čepin
27.08.2022. 17:00
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč1 : 1Bjelovar27.08.2022. 17:00, Veli Jože, Poreč
27.08.2022. 17:00
Mavrinci, Čavle
Grobničan0 : 0Hrvace27.08.2022. 17:00, Mavrinci, Čavle
26.08.2022. 17:00
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR)3 : 1Osijek II26.08.2022. 17:00, ŠRC Podgora, Krapina
3. round
Report
04.09.2022. 16:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II0 : 2Dugo Selo04.09.2022. 16:30, Stadion Gradski vrt, Osijek
03.09.2022. 16:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace2 : 0Zagorec (KR)03.09.2022. 16:30, Hrvace, Hrvace
03.09.2022. 16:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar4 : 1Grobničan03.09.2022. 16:30, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
03.09.2022. 16:30
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč1 : 2Zrinski Jurjevac03.09.2022. 16:30, Veli Jože, Poreč
03.09.2022. 16:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje1 : 1Trnje03.09.2022. 16:30, Stadion SRC Mladost, Čakovec
03.09.2022. 16:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP2 : 1Mladost Ždralovi03.09.2022. 16:30, Jadranovo, Ploče
03.09.2022. 16:30
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia0 : 2Sesvete03.09.2022. 16:30, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
03.09.2022. 16:30
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija1 : 1Belišće03.09.2022. 16:30, Stadion Kantrida, Rijeka
4. round
Report
10.09.2022. 16:30
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo0 : 1Belišće10.09.2022. 16:30, Gradski stadion, Dugo Selo
09.09.2022. 16:30
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete1 : 1Opatija09.09.2022. 16:30, Sv. Josip Radnik, Sesvete
10.09.2022. 16:30
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi2 : 1Marsonia10.09.2022. 16:30, Brdo, Ždralovi
10.09.2022. 16:30
Trnje, Zagreb
Trnje0 : 0Jadran LP10.09.2022. 16:30, Trnje, Zagreb
10.09.2022. 16:30
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč6 : 0Međimurje10.09.2022. 16:30, Veli Jože, Poreč
10.09.2022. 16:30
Mavrinci, Čavle
Grobničan0 : 3Zrinski Jurjevac10.09.2022. 16:30, Mavrinci, Čavle
10.09.2022. 16:30
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR)3 : 1Bjelovar10.09.2022. 16:30, ŠRC Podgora, Krapina
10.09.2022. 16:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II0 : 0Hrvace10.09.2022. 16:30, Stadion Gradski vrt, Osijek
5. round
Report
17.09.2022. 16:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace0 : 3Dugo Selo17.09.2022. 16:30, Hrvace, Hrvace
16.09.2022. 16:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar3 : 1Osijek II16.09.2022. 16:30, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
16.09.2022. 16:30
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac3 : 0Zagorec (KR)16.09.2022. 16:30, Čepin, Čepin
16.09.2022. 16:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje0 : 2Grobničan16.09.2022. 16:30, Stadion SRC Mladost, Čakovec
18.09.2022. 16:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP3 : 1Jadran-Poreč18.09.2022. 16:30, Jadranovo, Ploče
17.09.2022. 16:30
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia4 : 2Trnje17.09.2022. 16:30, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
16.09.2022. 16:30
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija1 : 1Mladost Ždralovi16.09.2022. 16:30, Stadion Kantrida, Rijeka
17.09.2022. 16:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće0 : 1Sesvete17.09.2022. 16:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
6. round
Report
24.09.2022. 16:00
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo0 : 2Sesvete24.09.2022. 16:00, Gradski stadion, Dugo Selo
24.09.2022. 16:00
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi2 : 0Belišće24.09.2022. 16:00, Brdo, Ždralovi
24.09.2022. 16:00
Trnje, Zagreb
Trnje2 : 0Opatija24.09.2022. 16:00, Trnje, Zagreb
24.09.2022. 16:00
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč3 : 2Marsonia24.09.2022. 16:00, Veli Jože, Poreč
24.09.2022. 16:00
Mavrinci, Čavle
Grobničan0 : 1Jadran LP24.09.2022. 16:00, Mavrinci, Čavle
24.09.2022. 16:00
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR)1 : 1Međimurje24.09.2022. 16:00, ŠRC Podgora, Krapina
24.09.2022. 16:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II4 : 2Zrinski Jurjevac24.09.2022. 16:00, Stadion Gradski vrt, Osijek
24.09.2022. 16:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace0 : 3Bjelovar24.09.2022. 16:00, Hrvace, Hrvace
7. round
Report
01.10.2022. 15:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Dugo Selo 01.10.2022. 15:30, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
30.09.2022. 15:30
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac : Hrvace 30.09.2022. 15:30, Čepin, Čepin
30.09.2022. 15:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Osijek II 30.09.2022. 15:30, Stadion SRC Mladost, Čakovec
01.10.2022. 15:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Zagorec (KR) 01.10.2022. 15:30, Jadranovo, Ploče
01.10.2022. 15:30
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia : Grobničan 01.10.2022. 15:30, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
30.09.2022. 15:30
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Jadran-Poreč 30.09.2022. 15:30, Stadion Kantrida, Rijeka
01.10.2022. 15:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Trnje 01.10.2022. 15:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
30.09.2022. 15:30
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Mladost Ždralovi 30.09.2022. 15:30, Sv. Josip Radnik, Sesvete
8. round
Report
08.10.2022. 15:00
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo : Mladost Ždralovi 08.10.2022. 15:00, Gradski stadion, Dugo Selo
08.10.2022. 15:00
Trnje, Zagreb
Trnje : Sesvete 08.10.2022. 15:00, Trnje, Zagreb
08.10.2022. 15:00
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč : Belišće 08.10.2022. 15:00, Veli Jože, Poreč
08.10.2022. 15:00
Mavrinci, Čavle
Grobničan : Opatija 08.10.2022. 15:00, Mavrinci, Čavle
08.10.2022. 15:00
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR) : Marsonia 08.10.2022. 15:00, ŠRC Podgora, Krapina
08.10.2022. 15:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II : Jadran LP 08.10.2022. 15:00, Stadion Gradski vrt, Osijek
08.10.2022. 15:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Međimurje 08.10.2022. 15:00, Hrvace, Hrvace
08.10.2022. 15:00
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Zrinski Jurjevac 08.10.2022. 15:00, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
9. round
Report
14.10.2022. 15:00
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac : Dugo Selo 14.10.2022. 15:00, Čepin, Čepin
15.10.2022. 15:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Bjelovar 15.10.2022. 15:00, Stadion SRC Mladost, Čakovec
15.10.2022. 15:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Hrvace 15.10.2022. 15:00, Jadranovo, Ploče
15.10.2022. 15:00
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia : Osijek II 15.10.2022. 15:00, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
14.10.2022. 15:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Zagorec (KR) 14.10.2022. 15:00, Stadion Kantrida, Rijeka
15.10.2022. 15:00
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Grobničan 15.10.2022. 15:00, Gradski stadion Belišće, Belišće
14.10.2022. 15:00
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Jadran-Poreč 14.10.2022. 15:00, Sv. Josip Radnik, Sesvete
15.10.2022. 15:00
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi : Trnje 15.10.2022. 15:00, Brdo, Ždralovi
10. round
Report
22.10.2022. 15:00
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo : Trnje 22.10.2022. 15:00, Gradski stadion, Dugo Selo
22.10.2022. 15:00
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč : Mladost Ždralovi 22.10.2022. 15:00, Veli Jože, Poreč
22.10.2022. 15:00
Mavrinci, Čavle
Grobničan : Sesvete 22.10.2022. 15:00, Mavrinci, Čavle
22.10.2022. 15:00
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR) : Belišće 22.10.2022. 15:00, ŠRC Podgora, Krapina
22.10.2022. 15:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II : Opatija 22.10.2022. 15:00, Stadion Gradski vrt, Osijek
22.10.2022. 15:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Marsonia 22.10.2022. 15:00, Hrvace, Hrvace
22.10.2022. 15:00
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Jadran LP 22.10.2022. 15:00, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
21.10.2022. 15:00
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac : Međimurje 21.10.2022. 15:00, Čepin, Čepin
11. round
Report
28.10.2022. 15:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Dugo Selo 28.10.2022. 15:00, Stadion SRC Mladost, Čakovec
29.10.2022. 15:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Zrinski Jurjevac 29.10.2022. 15:00, Jadranovo, Ploče
29.10.2022. 15:00
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia : Bjelovar 29.10.2022. 15:00, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
28.10.2022. 15:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Hrvace 28.10.2022. 15:00, Stadion Kantrida, Rijeka
29.10.2022. 15:00
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Osijek II 29.10.2022. 15:00, Gradski stadion Belišće, Belišće
28.10.2022. 15:00
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Zagorec (KR) 28.10.2022. 15:00, Sv. Josip Radnik, Sesvete
29.10.2022. 15:00
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi : Grobničan 29.10.2022. 15:00, Brdo, Ždralovi
29.10.2022. 15:00
Trnje, Zagreb
Trnje : Jadran-Poreč 29.10.2022. 15:00, Trnje, Zagreb
12. round
Report
05.11.2022. 14:00
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo : Jadran-Poreč 05.11.2022. 14:00, Gradski stadion, Dugo Selo
05.11.2022. 14:00
Mavrinci, Čavle
Grobničan : Trnje 05.11.2022. 14:00, Mavrinci, Čavle
05.11.2022. 14:00
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR) : Mladost Ždralovi 05.11.2022. 14:00, ŠRC Podgora, Krapina
05.11.2022. 14:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II : Sesvete 05.11.2022. 14:00, Stadion Gradski vrt, Osijek
05.11.2022. 14:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Belišće 05.11.2022. 14:00, Hrvace, Hrvace
05.11.2022. 14:00
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Opatija 05.11.2022. 14:00, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
04.11.2022. 14:00
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac : Marsonia 04.11.2022. 14:00, Čepin, Čepin
04.11.2022. 14:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Jadran LP 04.11.2022. 14:00, Stadion SRC Mladost, Čakovec
13. round
Report
12.11.2022. 14:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Dugo Selo 12.11.2022. 14:00, Jadranovo, Ploče
12.11.2022. 14:00
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia : Međimurje 12.11.2022. 14:00, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
11.11.2022. 14:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Zrinski Jurjevac 11.11.2022. 14:00, Stadion Kantrida, Rijeka
12.11.2022. 14:00
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Bjelovar 12.11.2022. 14:00, Gradski stadion Belišće, Belišće
11.11.2022. 14:00
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Hrvace 11.11.2022. 14:00, Sv. Josip Radnik, Sesvete
12.11.2022. 14:00
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi : Osijek II 12.11.2022. 14:00, Brdo, Ždralovi
12.11.2022. 14:00
Trnje, Zagreb
Trnje : Zagorec (KR) 12.11.2022. 14:00, Trnje, Zagreb
12.11.2022. 14:00
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč : Grobničan 12.11.2022. 14:00, Veli Jože, Poreč
14. round
Report
19.11.2022. 13:30
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo : Grobničan 19.11.2022. 13:30, Gradski stadion, Dugo Selo
19.11.2022. 13:30
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR) : Jadran-Poreč 19.11.2022. 13:30, ŠRC Podgora, Krapina
19.11.2022. 13:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II : Trnje 19.11.2022. 13:30, Stadion Gradski vrt, Osijek
19.11.2022. 13:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Mladost Ždralovi 19.11.2022. 13:30, Hrvace, Hrvace
19.11.2022. 13:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Sesvete 19.11.2022. 13:30, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
18.11.2022. 13:30
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac : Belišće 18.11.2022. 13:30, Čepin, Čepin
18.11.2022. 13:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Opatija 18.11.2022. 13:30, Stadion SRC Mladost, Čakovec
19.11.2022. 13:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Marsonia 19.11.2022. 13:30, Jadranovo, Ploče
15. round
Report
26.11.2022. 13:30
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia : Dugo Selo 26.11.2022. 13:30, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
25.11.2022. 13:30
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Jadran LP 25.11.2022. 13:30, Stadion Kantrida, Rijeka
26.11.2022. 13:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Međimurje 26.11.2022. 13:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
25.11.2022. 13:30
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Zrinski Jurjevac 25.11.2022. 13:30, Sv. Josip Radnik, Sesvete
26.11.2022. 13:30
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi : Bjelovar 26.11.2022. 13:30, Brdo, Ždralovi
26.11.2022. 13:30
Trnje, Zagreb
Trnje : Hrvace 26.11.2022. 13:30, Trnje, Zagreb
26.11.2022. 13:30
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč : Osijek II 26.11.2022. 13:30, Veli Jože, Poreč
26.11.2022. 13:30
Mavrinci, Čavle
Grobničan : Zagorec (KR) 26.11.2022. 13:30, Mavrinci, Čavle
16. round
Report
25.02.2023. 15:00
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo : Zagorec (KR) 25.02.2023. 15:00, Gradski stadion, Dugo Selo
25.02.2023. 15:00
Mavrinci, Čavle
Grobničan : Osijek II 25.02.2023. 15:00, Mavrinci, Čavle
25.02.2023. 15:00
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč : Hrvace 25.02.2023. 15:00, Veli Jože, Poreč
25.02.2023. 15:00
Trnje, Zagreb
Trnje : Bjelovar 25.02.2023. 15:00, Trnje, Zagreb
25.02.2023. 15:00
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi : Zrinski Jurjevac 25.02.2023. 15:00, Brdo, Ždralovi
24.02.2023. 15:00
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Međimurje 24.02.2023. 15:00, Sv. Josip Radnik, Sesvete
25.02.2023. 15:00
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Jadran LP 25.02.2023. 15:00, Gradski stadion Belišće, Belišće
24.02.2023. 15:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Marsonia 24.02.2023. 15:00, Stadion Kantrida, Rijeka
17. round
Report
03.03.2023. 15:30
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Dugo Selo 03.03.2023. 15:30, Stadion Kantrida, Rijeka
04.03.2023. 15:30
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia : Belišće 04.03.2023. 15:30, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
04.03.2023. 15:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Sesvete 04.03.2023. 15:30, Jadranovo, Ploče
03.03.2023. 15:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Mladost Ždralovi 03.03.2023. 15:30, Stadion SRC Mladost, Čakovec
04.03.2023. 15:30
Trnje, Zagreb
Trnje : Zrinski Jurjevac 04.03.2023. 15:30, Trnje, Zagreb
04.03.2023. 15:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Jadran-Poreč 04.03.2023. 15:30, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
04.03.2023. 15:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Grobničan 04.03.2023. 15:30, Hrvace, Hrvace
04.03.2023. 15:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II : Zagorec (KR) 04.03.2023. 15:30, Stadion Gradski vrt, Osijek
18. round
Report
11.03.2023. 15:30
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo : Osijek II 11.03.2023. 15:30, Gradski stadion, Dugo Selo
11.03.2023. 15:30
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR) : Hrvace 11.03.2023. 15:30, ŠRC Podgora, Krapina
11.03.2023. 15:30
Mavrinci, Čavle
Grobničan : Bjelovar 11.03.2023. 15:30, Mavrinci, Čavle
10.03.2023. 15:30
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac : Jadran-Poreč 10.03.2023. 15:30, Čepin, Čepin
11.03.2023. 15:30
Trnje, Zagreb
Trnje : Međimurje 11.03.2023. 15:30, Trnje, Zagreb
11.03.2023. 15:30
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi : Jadran LP 11.03.2023. 15:30, Brdo, Ždralovi
10.03.2023. 15:30
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Marsonia 10.03.2023. 15:30, Sv. Josip Radnik, Sesvete
11.03.2023. 15:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Opatija 11.03.2023. 15:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
19. round
Report
18.03.2023. 15:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Dugo Selo 18.03.2023. 15:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
17.03.2023. 15:30
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Sesvete 17.03.2023. 15:30, Stadion Kantrida, Rijeka
18.03.2023. 15:30
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia : Mladost Ždralovi 18.03.2023. 15:30, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
18.03.2023. 15:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Trnje 18.03.2023. 15:30, Jadranovo, Ploče
17.03.2023. 15:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Jadran-Poreč 17.03.2023. 15:30, Stadion SRC Mladost, Čakovec
17.03.2023. 15:30
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac : Grobničan 17.03.2023. 15:30, Čepin, Čepin
18.03.2023. 15:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Zagorec (KR) 18.03.2023. 15:30, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
18.03.2023. 15:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Osijek II 18.03.2023. 15:30, Hrvace, Hrvace
20. round
Report
25.03.2023. 15:30
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo : Hrvace 25.03.2023. 15:30, Gradski stadion, Dugo Selo
25.03.2023. 15:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II : Bjelovar 25.03.2023. 15:30, Stadion Gradski vrt, Osijek
25.03.2023. 15:30
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR) : Zrinski Jurjevac 25.03.2023. 15:30, ŠRC Podgora, Krapina
25.03.2023. 15:30
Mavrinci, Čavle
Grobničan : Međimurje 25.03.2023. 15:30, Mavrinci, Čavle
25.03.2023. 15:30
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč : Jadran LP 25.03.2023. 15:30, Veli Jože, Poreč
25.03.2023. 15:30
Trnje, Zagreb
Trnje : Marsonia 25.03.2023. 15:30, Trnje, Zagreb
25.03.2023. 15:30
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi : Opatija 25.03.2023. 15:30, Brdo, Ždralovi
24.03.2023. 15:30
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Belišće 24.03.2023. 15:30, Sv. Josip Radnik, Sesvete
21. round
Report
31.03.2023. 16:30
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Dugo Selo 31.03.2023. 16:30, Sv. Josip Radnik, Sesvete
01.04.2023. 16:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Mladost Ždralovi 01.04.2023. 16:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
31.03.2023. 16:30
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Trnje 31.03.2023. 16:30, Stadion Kantrida, Rijeka
01.04.2023. 16:30
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia : Jadran-Poreč 01.04.2023. 16:30, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
01.04.2023. 16:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Grobničan 01.04.2023. 16:30, Jadranovo, Ploče
31.03.2023. 16:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Zagorec (KR) 31.03.2023. 16:30, Stadion SRC Mladost, Čakovec
31.03.2023. 16:30
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac : Osijek II 31.03.2023. 16:30, Čepin, Čepin
01.04.2023. 16:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Hrvace 01.04.2023. 16:30, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
22. round
Report
08.04.2023. 16:30
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo : Bjelovar 08.04.2023. 16:30, Gradski stadion, Dugo Selo
08.04.2023. 16:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Zrinski Jurjevac 08.04.2023. 16:30, Hrvace, Hrvace
08.04.2023. 16:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II : Međimurje 08.04.2023. 16:30, Stadion Gradski vrt, Osijek
08.04.2023. 16:30
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR) : Jadran LP 08.04.2023. 16:30, ŠRC Podgora, Krapina
08.04.2023. 16:30
Mavrinci, Čavle
Grobničan : Marsonia 08.04.2023. 16:30, Mavrinci, Čavle
08.04.2023. 16:30
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč : Opatija 08.04.2023. 16:30, Veli Jože, Poreč
08.04.2023. 16:30
Trnje, Zagreb
Trnje : Belišće 08.04.2023. 16:30, Trnje, Zagreb
08.04.2023. 16:30
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi : Sesvete 08.04.2023. 16:30, Brdo, Ždralovi
23. round
Report
15.04.2023. 16:30
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi : Dugo Selo 15.04.2023. 16:30, Brdo, Ždralovi
14.04.2023. 16:30
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Trnje 14.04.2023. 16:30, Sv. Josip Radnik, Sesvete
15.04.2023. 16:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Jadran-Poreč 15.04.2023. 16:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
14.04.2023. 16:30
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Grobničan 14.04.2023. 16:30, Stadion Kantrida, Rijeka
15.04.2023. 16:30
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia : Zagorec (KR) 15.04.2023. 16:30, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
15.04.2023. 16:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Osijek II 15.04.2023. 16:30, Jadranovo, Ploče
14.04.2023. 16:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Hrvace 14.04.2023. 16:30, Stadion SRC Mladost, Čakovec
14.04.2023. 16:30
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac : Bjelovar 14.04.2023. 16:30, Čepin, Čepin
24. round
Report
22.04.2023. 17:00
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo : Zrinski Jurjevac 22.04.2023. 17:00, Gradski stadion, Dugo Selo
22.04.2023. 17:00
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Međimurje 22.04.2023. 17:00, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
22.04.2023. 17:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Jadran LP 22.04.2023. 17:00, Hrvace, Hrvace
22.04.2023. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II : Marsonia 22.04.2023. 17:00, Stadion Gradski vrt, Osijek
22.04.2023. 17:00
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR) : Opatija 22.04.2023. 17:00, ŠRC Podgora, Krapina
22.04.2023. 17:00
Mavrinci, Čavle
Grobničan : Belišće 22.04.2023. 17:00, Mavrinci, Čavle
22.04.2023. 17:00
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč : Sesvete 22.04.2023. 17:00, Veli Jože, Poreč
22.04.2023. 17:00
Trnje, Zagreb
Trnje : Mladost Ždralovi 22.04.2023. 17:00, Trnje, Zagreb
25. round
Report
29.04.2023. 17:00
Trnje, Zagreb
Trnje : Dugo Selo 29.04.2023. 17:00, Trnje, Zagreb
29.04.2023. 17:00
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi : Jadran-Poreč 29.04.2023. 17:00, Brdo, Ždralovi
28.04.2023. 17:00
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Grobničan 28.04.2023. 17:00, Sv. Josip Radnik, Sesvete
29.04.2023. 17:00
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Zagorec (KR) 29.04.2023. 17:00, Gradski stadion Belišće, Belišće
28.04.2023. 17:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Osijek II 28.04.2023. 17:00, Stadion Kantrida, Rijeka
29.04.2023. 17:00
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia : Hrvace 29.04.2023. 17:00, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
29.04.2023. 17:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Bjelovar 29.04.2023. 17:00, Jadranovo, Ploče
28.04.2023. 17:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Zrinski Jurjevac 28.04.2023. 17:00, Stadion SRC Mladost, Čakovec
26. round
Report
06.05.2023. 17:00
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo : Međimurje 06.05.2023. 17:00, Gradski stadion, Dugo Selo
05.05.2023. 17:00
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac : Jadran LP 05.05.2023. 17:00, Čepin, Čepin
06.05.2023. 17:00
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Marsonia 06.05.2023. 17:00, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
06.05.2023. 17:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Opatija 06.05.2023. 17:00, Hrvace, Hrvace
06.05.2023. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II : Belišće 06.05.2023. 17:00, Stadion Gradski vrt, Osijek
06.05.2023. 17:00
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR) : Sesvete 06.05.2023. 17:00, ŠRC Podgora, Krapina
06.05.2023. 17:00
Mavrinci, Čavle
Grobničan : Mladost Ždralovi 06.05.2023. 17:00, Mavrinci, Čavle
06.05.2023. 17:00
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč : Trnje 06.05.2023. 17:00, Veli Jože, Poreč
27. round
Report
13.05.2023. 17:30
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč : Dugo Selo 13.05.2023. 17:30, Veli Jože, Poreč
13.05.2023. 17:30
Trnje, Zagreb
Trnje : Grobničan 13.05.2023. 17:30, Trnje, Zagreb
13.05.2023. 17:30
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi : Zagorec (KR) 13.05.2023. 17:30, Brdo, Ždralovi
12.05.2023. 17:30
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Osijek II 12.05.2023. 17:30, Sv. Josip Radnik, Sesvete
13.05.2023. 17:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Hrvace 13.05.2023. 17:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
12.05.2023. 17:30
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Bjelovar 12.05.2023. 17:30, Stadion Kantrida, Rijeka
13.05.2023. 17:30
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia : Zrinski Jurjevac 13.05.2023. 17:30, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
13.05.2023. 17:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Međimurje 13.05.2023. 17:30, Jadranovo, Ploče
28. round
Report
20.05.2023. 17:30
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo : Jadran LP 20.05.2023. 17:30, Gradski stadion, Dugo Selo
19.05.2023. 17:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Marsonia 19.05.2023. 17:30, Stadion SRC Mladost, Čakovec
19.05.2023. 17:30
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac : Opatija 19.05.2023. 17:30, Čepin, Čepin
20.05.2023. 17:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Belišće 20.05.2023. 17:30, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
20.05.2023. 17:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Sesvete 20.05.2023. 17:30, Hrvace, Hrvace
20.05.2023. 17:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II : Mladost Ždralovi 20.05.2023. 17:30, Stadion Gradski vrt, Osijek
20.05.2023. 17:30
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR) : Trnje 20.05.2023. 17:30, ŠRC Podgora, Krapina
20.05.2023. 17:30
Mavrinci, Čavle
Grobničan : Jadran-Poreč 20.05.2023. 17:30, Mavrinci, Čavle
29. round
Report
27.05.2023. 17:30
Mavrinci, Čavle
Grobničan : Dugo Selo 27.05.2023. 17:30, Mavrinci, Čavle
27.05.2023. 17:30
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč : Zagorec (KR) 27.05.2023. 17:30, Veli Jože, Poreč
27.05.2023. 17:30
Trnje, Zagreb
Trnje : Osijek II 27.05.2023. 17:30, Trnje, Zagreb
27.05.2023. 17:30
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi : Hrvace 27.05.2023. 17:30, Brdo, Ždralovi
26.05.2023. 17:30
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete : Bjelovar 26.05.2023. 17:30, Sv. Josip Radnik, Sesvete
27.05.2023. 17:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Zrinski Jurjevac 27.05.2023. 17:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
26.05.2023. 17:30
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija : Međimurje 26.05.2023. 17:30, Stadion Kantrida, Rijeka
27.05.2023. 17:30
Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
Marsonia : Jadran LP 27.05.2023. 17:30, Stanko Vlainić-Dida, Slavonski Brod
30. round
Report
03.06.2023. 17:30
Gradski stadion, Dugo Selo
Dugo Selo : Marsonia 03.06.2023. 17:30, Gradski stadion, Dugo Selo
03.06.2023. 17:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Opatija 03.06.2023. 17:30, Jadranovo, Ploče
03.06.2023. 17:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Belišće 03.06.2023. 17:30, Stadion SRC Mladost, Čakovec
03.06.2023. 17:30
Čepin, Čepin
Zrinski Jurjevac : Sesvete 03.06.2023. 17:30, Čepin, Čepin
03.06.2023. 17:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Mladost Ždralovi 03.06.2023. 17:30, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
03.06.2023. 17:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Trnje 03.06.2023. 17:30, Hrvace, Hrvace
03.06.2023. 17:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek II : Jadran-Poreč 03.06.2023. 17:30, Stadion Gradski vrt, Osijek
03.06.2023. 17:30
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec (KR) : Grobničan 03.06.2023. 17:30, ŠRC Podgora, Krapina
#ClubTotWonDrawLostG+G-GDPt
1.Jadran LP6510103+716
2.Bjelovar6411157+813
3.Zrinski Jurjevac6321105+511
4.Mladost Ždralovi632184+411
5.Sesvete632184+411
6.Dugo Selo631285+310
7.Zagorec (KR)622289-18
8.Hrvace622269-38
9.Jadran-Poreč62131512+37
10.Osijek II6213911-27
11.Belišće621357-27
12.Trnje613268-26
13.Opatija604258-34
14.Marsonia6114812-44
15.Grobničan6114411-74
16.Međimurje6033414-103
5 goals
Matija Smrekar, Igor Lepinjica
4 goals
Dominik Glavina, Ivan Baraban, Oliver Sumić, Selmir Mahmutović, Nikola Marić, Nail Omerović
3 goals
Filip Lišnić
2 goals
Jakov Pranjić, Robert Jandrek, Krešimir Luetić, Stipe Vrdoljak, Franko Bosančić, Leonardo Petrović, Patrick Junior Osei Kesse, Josip Ivan Zorica, Lucas Fernandes Dos Passos, Luka Miletić, Josip Vučković, Neven Laštro, Eugeniu REBENJA, Mario Bačić
1 goal
D'Andre Jerome BISHOP, Karlo Marić, Dario Banić, Donato Bernobić, Marin Romić, Vanja Kulenović, Patrik Srzentić, Ivan Verhas, Mauro Benko, Karlo Ljulj, Sven Opačić, Ivan Dulaj, Ivan Lozić, Nikola Rodin, Mate Ivetić, Dean Radošević, Ivan Palić, Đevad Selman, Ivan Đaković, Basit Akinola Jabita, Jovan Motika, Uroš Arsenijević, Ivan Raič, Ivan Ivić, Max Galić, Ivan Kegelj, Marko Salamunović, Jakov Delibegović, Ermin Huseinbašić, Antonio Marić, Hrvoje Milić, Marko Guja, Denis Ceraj, Tin Kulenović, Silvio Anočić, Maks Slunjski, Jurica Kovačić, Ivan Filipović, Mario Tadić, Dražen Pilčić, Domagoj Prtenjača, Paolo Grbac, Edin Junuzović, Marin Grujević, Luka Povoljnjak, Vedran Kočiš, Robert Vlizlo, Ivan Blatančić, Mateo Jakšić, Petar Radoš, Karlo Darojković, Toni Brezina, Josip Serdarušić, Filip Filipović, Marijan Starčić, Ivan Jajalo, Jozef Kuqi, Silvio Mihić, Deni Stojanac, Petar Bračević, Tin Janušić, Marin Brigić

Accumulated yellow cards: 3

Belišće

Mario Bačić

Hrvace

Pjero Škarić

Zrinski Jurjevac

Luka Miletić

Accumulated yellow cards: 2

Belišće

Luka Conjar
Marko Kalanj
Filip Radovanović
Papa Mamadou Seck

Bjelovar

Jakov Delibegović

Dugo Selo

Karlo Darojković
Saša Domić
Ivan Filipović
Mihovil Rašić

Grobničan

Antonio Galešić
David Golić
Luka Mikulica
Domagoj Prpić

Hrvace

Tino Klepo

Jadran LP

Ivan Paponja
Nikola Perić
Nikola Rodin

Jadran-Poreč

Vedran Radman

Marsonia

Josip Balentović
Ivan Didović
Mislav Dogan
Marin Tolić

Međimurje

Ivan Đaković

Mladost Ždralovi

Toni Brezina
Franko Čordaš
Ivan Jajalo
Fran Kožarić

Opatija

Mario Kordić-Gružić
Dan Lagumdžija
Vanja Malinić

Osijek II

Boris Galušić
Antonijo Ivandić
Filip Lišnić
Ivan Verhas

Sesvete

Toni Barišić
Tin Kulenović
Dino Musulin
Sven Opačić
Dominik Šuart

Trnje

Denis Ceraj
Karlo Prpić Bosanac
Igor Ribić

Zagorec (KR)

Patrik Jug
Luka Kožić
Matija Smrekar

Zrinski Jurjevac

Mihael Gotovac
Patrick Pejić
Stjepan Salapić
Stipe Vrdoljak

Accumulated yellow cards: 1

Belišće

Frane Barbić
D'Andre Jerome BISHOP
Luka Grgić
Borna Matasović
Vedran Mlinarić
Stjepan Poljak
Deni Stojanac

Bjelovar

Adrijan Coha
David Crnjac
Lucas Fernandes Dos Passos
Mihael Hrahovski
Vedran Kočiš
Jovan Motika
Dean Radošević
Josip Serdarušić
Josip Šantić

Dugo Selo

Ivan Bastalec
Jurica Kovačić
Ivan MUSTAPIĆ
Ivan Palić
Đevad Selman
Maks Slunjski
Juraj Starčić
Marijan Starčić

Grobničan

Franko Bosančić
Ivan Golić
Tin Jurica
Dražen Pilčić
Din Pozderac
Ivan Rupčić
Chase Column Van Wey
Mateo Vukelić

Hrvace

Duje Bilić
Robert Jandrek
Krešimir Kelez
Duje Ljubić
Luka Matanović

Jadran LP

Ivan Dulaj
Mirko Marić
Nikola Marić
Leonardo Petrović
Marin Romić

Jadran-Poreč

Donato Bernobić
Paolo Bernobić
Mate Ivetić
Igor Lepinjica
Antonio Pavlić
Patrik Srzentić
Oliver Sumić
Filip Šverko
Noa Zuliani
Noel Žiković

Marsonia

Karlo Begović
Dario Ćato
Dominik Jergović
Lukas Kovačević
Selmir Mahmutović
Silvio Mihić
Marko Salamunović

Međimurje

Dominik Arambašić
Joao Carlos FARIAS DO NASCIMENTO
Marko Harači
Petar Havojić
Ivan Kegelj
Kristian Popovic
Joško Rendulić
Ivan Težački

Mladost Ždralovi

Ivan Abramović
Luis Felipe ALVES FERREIRA
Ivan Baraban
Ivan Bošnjak
Marko Guja
Mateo Jakšić
Rene Ljuboja
Stjepan Mamić
Marko Šuto

Opatija

Goodness Ohiremen Ajayi
Uroš Arsenijević
Dražan Glibo
Marin Grujević
Edin Junuzović
Tonći Kukoč-Petraello

Osijek II

Ognjen Bakić
Jurica Barišić
Mihael Jozić
Nail Omerović
Danijel Polanec
Tin Polić
Marin Prekodravac
Petar Tankosić

Sesvete

Ivan Abramović
Matej Adžić
Marko Krznarić
Haoran Li
Josip Ivan Zorica

Trnje

Marko Bibić
Ivan Čolić
Fran Došen
Patrick Junior Osei Kesse
Antonio Marić
Domagoj Ninčević
Vanja Šare

Zagorec (KR)

Vanja Kulenović
Dani Vinceljak

Zrinski Jurjevac

Luka Ćubel
Luka Matković
Karlo Ulm

Belišće

Mario Bačić

- accumulated yellow cards
- match ban: 1

Grobničan

Luka Mikulica

- second yellow (automatic red) card
- match ban: 1

Hrvace

Pjero Škarić

- accumulated yellow cards
- match ban: 1

Jadran-Poreč

Filip Popović

- red card
- match ban: 1

Opatija

David Mulvaj

- red card
- match ban: 2

Osijek

Josip Vuica

- red card
- match ban: 1

Zagorec (KR)

Andrej Landripet

- second yellow (automatic red) card
- match ban: 1

Zrinski Jurjevac

Luka Miletić

- accumulated yellow cards
- match ban: 1

Standings

1.Jadran LP6+716
2.Bjelovar6+813
3.Zrinski Jurjevac6+511
4.Mladost Ždralovi6+411
5.Sesvete6+411
6.Dugo Selo6+310
7.Zagorec (KR)6-18
8.Hrvace6-38
9.Jadran-Poreč6+37
10.Osijek II6-27
11.Belišće6-27
12.Trnje6-26
13.Opatija6-34
14.Marsonia6-44
15.Grobničan6-74
16.Međimurje6-103