Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Reprezentacije

Osvojeno treće mjesto

Hrvatska U-17 na
kraju kvalifikacija
svladala Izraelke

25.10.2018.
Hrvatska U-17 na kraju kvalifikacija svladala Izraelke
foto: HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi

Hrvatska ženska reprezentacija do 17 godina starosti osvojila je treće mjesto na kvalifikacijskom turniru prvog kruga za odlazak na Europsko prvenstvo.

U-17: IZRAEL - HRVATSKA 0:1 (0:0)
Kvalifikacije za EP 2019, Skupina 2, Poreč.

Strijelci: 0:1 - Petarić (86')

Hrvatska: Mandić, Previšić (72' Mišković), Domazet, Verbanac, Šipoš, Lucić, Petarić, Jović, Ciglević (76' Gajić), Ahmeti, Kalaj. Izbornica: M. Damjanović.

Hrvatska U-17 bila je od 19. do 25. listopada domaćin Skupine 2 prvog kvalifikacijskog kruga za plasman na europsku smotru iduće godine, a nakon uvodnih poraza od Rusije (0:1) te Norveške (0:4) uslijedila je borba s Izraelom za treće mjesto na tablici.

Pogodaka nije bilo sve do 86. minute, kada je Petarić bila precizna za konačnih 1:0 i prvu pobjedu mladih Hrvatica na turniru.

Prvo su mjesto pobjedom nad Ruskinjama (2:1) osvojile Norvežanke, a Hrvatska je na tablici završila ispred Izraela. Norveška i Rusija osigurale su mjesto u Elitnom kolu.

EP 2019. - kvalifikacije, 25.10.2018.
Suci: Kovarova Veronika (CZE), Spindlerova Zuzana (CZE), Aronsson Josefin (SWE)
Četvrti sudac: Rapp Laura (SWE)
Izrael (Ž) U-17
0
Hrvatska (Ž) U-17
1
1Yarin Tureski12Katarina Mandić
4Irena Kuznezov5Ana Previšić
72'
5Shay Schessler6Lucija Domazet
7Elis Blokhin7Tara Verbanac
90'+2'
8Hili Shalom8Elena Šipoš
11Shalev Polishuk10Lara Lucić
12Yuval Rubinstein13Nika Petarić
86'
14Nichol Rantissi14Lucia Jović
15Stav Arazi
80'
18Laura Ciglević
76'
21Romy Alberts19LEONA AHMETI
22Adi Ben Ezra20Ana Kalaj
61'
Pričuvni igrači
18Gabrielle Avrahami1Laura Fiket
2Sahar Maimon3Mia Mišković
72'
6Mika Lielle Katz15Vanna Gajić
76'
9Ori Aharoni
80'
17Magdalena Stazić
10Rotem Kepler
13Hodaya Biton
17Lior Zilberman
19Ninet Hen Elhadad
20Alona Liya Shochet
Treneri
Iris Antman ((ISR))Marija Margareta Damjanović