Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Reprezentacije

Svladan Island

Pobjednički preokret
Hrvatske U-16 na
otvaranju turnira

04.04.2019.
Pobjednički preokret Hrvatske U-16 na otvaranju turnira
foto: HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Hrvatska reprezentacija do 16 godina starosti uspješno je započela svoj nastup na Uefinom razvojnom turniru, svladavši u Karlovcu vršnjake s Islanda.

U-16: HRVATSKA - ISLAND 4:3 (1:2)
Uefin razvojni turnir, Karlovac.

Suci: T. Bionda, D. Benković, I. Batušić (Hrvatska)

Strijelci: 0:1 - Haraldsson (24'), 0:2 - Oskarsson (26'-11m), 1:2 - Šimić (30'), 2:2 - Braun (53'), 3:2 - Šaranić (64'), 4:2 - Laća (71'), 4:3 - Haraldsson (78'-11m)

Hrvatska: Zadro, Telebar (59' Pelivan), Braun, Rozić (59' Lisica), Duvnjak (59' Išlić), Šimić (59' Laća), Šaranić (72' Tomić), Milošević (59' Bradarić), Lazar, Petrović (59' Stojković), Dobrilović (59' Novak-Stanko). Izbornik: T. Rukavina.

foto: HNS

Utakmicama prvog kola u Karlovcu i Dugoj Resi otvoren je Uefin razvojni turnir kojemu je domaćin Hrvatska U-16 pod vodstvom izbornika Tomislava Rukavine.

U prvom su susretu mladi Hrvati snage odmjerili s Islanđanima, koji su poveli pogocima Haraldssona te Oskarssona iz 24. i 26. minute. Međutim, Šimić je potom smanjio zaostatak, a u nastavku Braun, Šaranić i Laća donose potpuni preokret. Poraz Islanda naposljetku je ublažio Haraldsson svojim drugim pogotkom, s bijele točke.

U drugoj utakmici prvog kola Austrija je uvjerljivo porazila Boliviju (8:0), a u drugom se kolu sastaju Hrvatska i Austrija (5. travnja, Duga Resa, 16:30) te Island i Bolivija.

foto: HNS

Prijateljska, 03.04.2019., Branko Čavlović-Čavlek, Karlovac
Hrvatska U-16
4
Island U-16
3
1Mislav Zadro1Viktor Reynir Oddgeirsson
14Franjo Lazar
6'
3Dagur Bor Hafborsson
13Marko Milošević
59'
5Hrafn Hallgrimsson
8Tomislav Duvnjak
59'
6Brigir Steinn Styrmisson
10Ivan Šaranić
64'
72'
7Gudmundur Tyrfingsson
18Leonardo Petrović
59'
8Emil Brekkan
9Roko Šimić
30'
59'
9Ari Sigurpalsson
4Dominik Braun
53'
10Hakon Arnar Haraldsson
24'
78'
2Davor Telebar
59'
11Orri Steinn Oskarsson
26'
7Vinko Rozić
59'
16Anton Logi Ludviksson
19Karlo Dobrilović
59'
19Kjartan Kari Halldorsson
Pričuvni igrači
12Franko Kolić12Palmi Rafn Arinbjornsson
6Luka Išlić
59'
2Jakob Franz Pallsson
5Robert Pelivan
59'
4Tomas Bjarki Jonsson
11Ivan Laća
71'
59'
13Ingi Bor Sigurdsson
16Mateo Tomić
72'
14Grimur Ingi Jakobsson
20Mateo Lisica
59'
15Lukas Logi Heimisson
3Marko Novak-Stanko
59'
17Kristofer Jonsson
15Luka Bradarić
59'
18Ivan Oli Santos
17Luka Stojković
59'
20Arnor Gauti Ulfarsson
Treneri
Rukavina TomislavSnorri Jonasson David

Hrvatska U-16 okuplja se u utorak za nastup na Uefinom razvojnom turniru, koji će biti odigran u Karlovcu i Dugoj Resi.

Na Uefinom razvojnom turniru koji će biti održan u Karlovcu i Dugoj Resi Hrvatsku U-16 čekaju tri utakmice: prva protiv Islanda (3. travnja, Karlovac, 16:30), zatim protiv Austrije (5. travnja, Duga Resa, 16:30) te naposljetku protiv Bolivije (7. travnja, Karlovac, 10:30).

Pozvani su Mislav Zadro (Dinamo), Davor Telebar (Hajduk), Robert Pelivan (Hajduk), Franjo Lazar (Rijeka), Dominik Braun (Dinamo), Luka Išlić (Lokomotiva), Vinko Rozić (Dinamo), Tomislav Duvnjak (Dinamo), Roko Šimić (Lokomotiva), Ivan Šaranić (Dinamo), Ivan Laća (Šibenik), Franko Kolić (Osijek), Marko Milošević (Osijek), Luka Stojković (Lokomotiva), Karlo Dobrilović (Dinamo), Luka Bradarić (Hajduk), Leonardo Petrović (Hajduk), Marko Novak-Stanko (Dinamo), Mateo Tomić (Istra 1961) i Mateo Lisica (Istra 1961).

Stručni stožer izbornika Tomislava Rukavine čine glavni instruktor Petar Krpan, treneri Nenad Pralija i Sergej Milivojević, trener vratara Sandro Žufić, liječnik Marko Babić, fizioterapeut Ivo Babić, ekonom Livijo Cvrk i tajnik Hrvoje Kulušić.