Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

Hrvatski kup

Natjecanje Hrvatskog nogometnog kupa organizira Hrvatski nogometni savez.

Hrvatski kup
foto: HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Vijesti
  • Raspored i rezultati
  • Pobjednici
  • Dokumenti
  • O natjecanju
Još vijesti
Finale
Izvještaj
13.05.2020. 20:00
Hrvatski kup
:  13.05.2020. 20:00
Polufinale
Izvještaj
12.02.2020. 15:00
Hrvatski kup
:  12.02.2020. 15:00
12.02.2020. 15:00
Hrvatski kup
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Lokomotiva 12.02.2020. 15:00, Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Četvrtfinale
Izvještaj
04.12.2019. 16:30
Hrvatski kup
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić0 : 2Osijek04.12.2019. 16:30, ŠRC Zaprešić, Zaprešić
04.12.2019. 19:00
Hrvatski kup
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica1 : 2Slaven Belupo04.12.2019. 19:00, Gradski stadion, Velika Gorica
05.02.2020. 17:00
Hrvatski kup
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Dinamo 05.02.2020. 17:00, HNK Rijeka, Rijeka
03.12.2019. 17:00
Hrvatski kup
Šubićevac, Šibenik
Šibenik0 : 4Lokomotiva03.12.2019. 17:00, Šubićevac, Šibenik
Osmina finala
Izvještaj
30.10.2019. 17:30
Hrvatski kup
Stadion Kantrida, Rijeka
Opatija0 : 3Dinamo30.10.2019. 17:30, Stadion Kantrida, Rijeka
30.10.2019. 19:30
Hrvatski kup
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin1 : 2Rijeka30.10.2019. 19:30, Stadion Varteks, Varaždin
30.10.2019. 17:00
Hrvatski kup
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica2 : 1Hajduk30.10.2019. 17:00, Gradski stadion, Velika Gorica
30.10.2019. 14:00
Hrvatski kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK0 : 2Slaven Belupo30.10.2019. 14:00, Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
30.10.2019. 14:00
Hrvatski kup
Šubićevac, Šibenik
Šibenik2 : 1Belišće30.10.2019. 14:00, Šubićevac, Šibenik
23.10.2019. 17:00
Hrvatski kup
Stanovi, Zadar
Zadar0 : 3Osijek23.10.2019. 17:00, Stanovi, Zadar
30.10.2019. 14:00
Hrvatski kup
Stadion Mladina, Mladina
Vinogradar0 : 3Lokomotiva30.10.2019. 14:00, Stadion Mladina, Mladina
30.10.2019. 16:00
Hrvatski kup
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 19611 : 2Inter-Zaprešić30.10.2019. 16:00, 'ALDO DROSINA', Pula
Šesnaestina finala
Izvještaj
24.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
Branko Čavlović-Čavlek, Karlovac
NK Karlovac 19190 : 7Dinamo24.09.2019. 15:30, Branko Čavlović-Čavlek, Karlovac
01.10.2019. 15:30
Hrvatski kup
Gradski stadion, Buje
Buje0 : 11Rijeka01.10.2019. 15:30, Gradski stadion, Buje
25.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
NK Mladost, Petrinja
Mladost0 : 2Hajduk25.09.2019. 15:30, NK Mladost, Petrinja
24.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
Hrvace, Hrvace
Hrvace1 : 2Slaven Belupo24.09.2019. 15:30, Hrvace, Hrvace
25.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće3 : 1Split25.09.2019. 15:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
24.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
Stadion NK Vuteks, Vukovar
Vuteks Sloga0 : 8Osijek24.09.2019. 15:30, Stadion NK Vuteks, Vukovar
24.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
Oriolik, Oriovac
Oriolik0 : 3Lokomotiva24.09.2019. 15:30, Oriolik, Oriovac
25.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč3 : 7Inter-Zaprešić25.09.2019. 15:30, Veli Jože, Poreč
25.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
SRC UDARNIK, Velika Gorica
Kurilovec2 : 3Istra 196125.09.2019. 15:30, SRC UDARNIK, Velika Gorica
25.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG1 : 2Vinogradar25.09.2019. 15:30, NK Sloga, Nova Gradiška
25.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
Borovište, Unešić
Zagora1 : 2Zadar25.09.2019. 15:30, Borovište, Unešić
25.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
NK Slavonija, Požega
Slavonija1 : 5Šibenik25.09.2019. 15:30, NK Slavonija, Požega
25.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK1 : 0Cibalia25.09.2019. 15:30, Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
25.09.2019. 18:00
Hrvatski kup
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica8 : 0Zagreb25.09.2019. 18:00, Gradski stadion, Velika Gorica
25.09.2019. 18:00
Hrvatski kup
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin4 : 2Rudeš25.09.2019. 18:00, Stadion Varteks, Varaždin
25.09.2019. 15:30
Hrvatski kup
Opatija, Opatija
Opatija3 : 1Novigrad25.09.2019. 15:30, Opatija, Opatija
1. kolo
Izvještaj
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
ŠRC IVAN KOVAČIĆ - MANĐO, Kloštar Podravski
Mladost KP1 : 4Sloga NG28.08.2019. 16:00, ŠRC IVAN KOVAČIĆ - MANĐO, Kloštar Podravski
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
Nehaj, Senj
Nehaj0 : 2NK Karlovac 191928.08.2019. 16:00, Nehaj, Senj
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B)1 : 3BSK28.08.2019. 16:00, Kažimira i Silvija, Biograd
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
Brana, Predavac
Dinamo P.1 : 3Kurilovec28.08.2019. 16:00, Brana, Predavac
14.08.2019. 16:30
Hrvatski kup
Park, Suhopolje
Suhopolje2 : 6Oriolik14.08.2019. 16:30, Park, Suhopolje
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
Komletinci, Komletinci
Slavonac K4 : 6Buje28.08.2019. 16:00, Komletinci, Komletinci
28.08.2019. 19:00
Hrvatski kup
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica10 : 0Zagorec28.08.2019. 19:00, Gradski stadion, Velika Gorica
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
Kod mosta, Beletinec
Bednja1 : 2Vuteks Sloga28.08.2019. 16:00, Kod mosta, Beletinec
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar0 : 3Opatija28.08.2019. 16:00, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
Oboj, Zagreb
Maksimir2 : 6Varaždin28.08.2019. 16:00, Oboj, Zagreb
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
Borovište, Unešić
Zagora5 : 1Orahovica28.08.2019. 16:00, Borovište, Unešić
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće4 : 2Jadran LP28.08.2019. 16:00, Gradski stadion Belišće, Belišće
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
Imbriovec, Imbriovec
Borac1 : 3Jadran-Poreč28.08.2019. 16:00, Imbriovec, Imbriovec
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
SRC Trate, Nedelišće
Nedelišće0 : 2Slavonija28.08.2019. 16:00, SRC Trate, Nedelišće
27.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
Hrvace, Hrvace
Hrvace3 : 1Segesta 27.08.2019. 16:00, Hrvace, Hrvace
28.08.2019. 16:00
Hrvatski kup
NK Mladost, Petrinja
Mladost3 : 0Međimurje28.08.2019. 16:00, NK Mladost, Petrinja
GodinaPobjednikFinalistRezultat
1992.Inker ZaprešićHAŠK Građanski1:1, 1:0
1993.HajdukCroatia4:1, 1:2
1994.CroatiaRijeka2:0, 0:1
1995.HajdukCroatia3:2, 1:0
1996.CroatiaVarteks2:0, 1:0
1997.CroatiaZagreb2:1
1998.CroatiaVarteks1:0, 2:1
1999.OsijekCibalia2:1
2000.HajdukDinamo2:0, 0:1
2001.DinamoHajduk2:0, 1:0
2002.DinamoVarteks1:1, 1:0
2003.HajdukUljanik1:0, 4:0
2004.DinamoVarteks1:1, 0:0
2005.RijekaHajduk2:1, 1:0
2006.RijekaVarteks4:0, 1:5
2007.DinamoSlaven Belupo1:0, 1:1
2008.DinamoHajduk3:0, 0:0
2009.DinamoHajduk3:0, 0:3, 4:3-11m
2010.HajdukŠibenik2:1, 2:0
2011.DinamoVaraždin5:1, 3:1
2012.DinamoOsijek0:0, 3:1
2013.HajdukLokomotiva2:1, 3:3
2014.RijekaDinamo1:0, 2:0
2015.DinamoSplit0:0, 4:2-11m
2016.DinamoSlaven Belupo2:1
2017.RijekaDinamo3:1
2018.DinamoHajduk1:0
2019.RijekaDinamo3:1

U završnom dijelu natjecanja za Hrvatski nogometni kup sudjeluje 48 klubova:

 

a) 16 najuspješnijih klubova po koeficijentu uspješnosti u natjecanju za HNK u zadnjih pet godina
b) 21 pobjednik natjecanja za Županijski kup (pod rukovodstvom Županijskih nogometnih saveza)
c) 11 klubova finalista natjecanja za Županijski kup iz 11 županijskih nogometnih saveza s najvećim brojem registriranih nogometnih klubova.

 

Klubovi iz točke b) i c) igraju pretkolo za ulazak u 1/16 završnice Hrvatskog nogometnog kupa.

 

Utakmice završnog dijela natjecanja za Hrvatski nogometni kup igraju se u pretkolu, šesnaestini finala, osmini finala, četvrtfinalu, polufinalu i finalu po jednostrukom kup-sustavu. Finalna utakmica igra se na unaprijed utvrđenom stadionu.

 

Natjecateljski parovi na utakmicama pretkola, četvrtfinala i polufinala određuju se ždrijebom, a na utakmicama šesnaestine i osmine finala na osnovu koeficijenta uspješnosti klubova u natjecanju Hrvatskog nogometnog kupa u posljednjih pet godina natjecanja.

 

Na utakmicama završnog dijela natjecanja HNK, pobjednik je momčad koja u regularnom tijeku igre (devedeset minuta) postigne više golova. Ako po isteku regularnog dijela igre utakmica završi neriješeno, igrat će se produžeci od 2 x 15 minuta. Ako odlučujući pogodak ne bude postignut do kraja produžetaka, pobjednička momčad bit će utvrđena izvođenjem jedanaesteraca na način utvrđen uputama Međunarodnog Boarda.

 

Pobjednik natjecanja za Hrvatski nogometni kup stječe pravo sudjelovanja u natjecanju Uefine Europske lige.