Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

Hrvatski kup

Natjecanje Hrvatskog nogometnog kupa organizira Hrvatski nogometni savez.

Hrvatski kup
foto: HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • Weibo
  • RSS
  • Vijesti
  • Raspored i rezultati
  • Pobjednici
  • Dokumenti
  • O natjecanju
  • Osijek i Rijeka za polufinale

    21.12.2020.

    Osijek i Rijeka za polufinale

    U prostorijama Hrvatskog nogometnog saveza izvučeni su parovi četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa. Zbog pandemije koronavirusa ždrijeb četvrtfinala održan je putem video konferencije, uz nazočnost...

  • Video: Sažeci pretkola i šesnaestine finala Hrvatskog kupa

    24.10.2020.

    Video: Sažeci pretkola i šesnaestine finala Hrvatskog kupa

    Završena je ovosezonska šesnaestina finala Hrvatskog nogometnog kupa te su poznati parovi osmine finala. Utakmice šesnaestine finala Hrvatskog kupa igrale su se od 26. rujna do 20. listopada, a...

  • Odigrano pretkolo, poznati parovi šesnaestine finala Kupa

    10.09.2020.

    Odigrano pretkolo, poznati parovi šesnaestine finala Kupa

    U utorak i srijedu odigrane su utakmice pretkola Hrvatskog nogometnog kupa te su poznati parovi ovosezonske šesnaestine finala. Utakmicama pretkola započelo je novo izdanje Hrvatskog nogometnog kupa...

Još vijesti
Finale
Izvještaj
19.05.2021. 20:00
Hrvatski kup
:  19.05.2021. 20:00
Polufinale
Izvještaj
31.03.2021. 15:00
Hrvatski kup
:  31.03.2021. 15:00
31.03.2021. 15:00
Hrvatski kup
:  31.03.2021. 15:00
Četvrtfinale
Izvještaj
03.03.2021. 15:00
Hrvatski kup
:  03.03.2021. 15:00
03.03.2021. 15:00
Hrvatski kup
:  03.03.2021. 15:00
03.03.2021. 17:00
Hrvatski kup
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rijeka 03.03.2021. 17:00, Stadion Gradski vrt, Osijek
03.03.2021. 15:00
Hrvatski kup
:  03.03.2021. 15:00
Osmina finala
Izvještaj
16.12.2020. 16:00
Hrvatski kup
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin1 : 2Rijeka16.12.2020. 16:00, Stadion Varteks, Varaždin
16.12.2020. 13:00
Hrvatski kup
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš0 : 2Dinamo16.12.2020. 13:00, ŠC Rudeš, Zagreb
07.12.2020. 17:00
Hrvatski kup
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica3 : 1Lokomotiva07.12.2020. 17:00, Gradski stadion, Velika Gorica
24.02.2021. 14:30
Hrvatski kup
Zagreb-Veslačka, Zagreb
Zagreb : Hajduk 24.02.2021. 14:30, Zagreb-Veslačka, Zagreb
23.02.2021. 14:30
Hrvatski kup
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Slaven Belupo 23.02.2021. 14:30, Lapad, Dubrovnik
14.11.2020. 13:30
Hrvatski kup
Udarnik, Velika Gorica
Kurilovec0 : 4Osijek14.11.2020. 13:30, Udarnik, Velika Gorica
21.02.2021. 14:30
Hrvatski kup
Oriolik, Oriovac
Nogometni klub Oriolik : Rudar Labin 21.02.2021. 14:30, Oriolik, Oriovac
24.02.2021. 15:00
Hrvatski kup
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Istra 1961 24.02.2021. 15:00, Šubićevac, Šibenik
Šesnaestina finala
Izvještaj
07.10.2020. 15:00
Hrvatski kup
Vinkovci, Vinkovci
Nogometni klub Dilj Vinkovci0 : 6Rijeka07.10.2020. 15:00, Vinkovci, Vinkovci
26.09.2020. 15:00
Hrvatski kup
Ferdinandovac, Ferdinandovac
Nogometni klub Ferdinandovac1 : 7Dinamo26.09.2020. 15:00, Ferdinandovac, Ferdinandovac
07.10.2020. 15:00
Hrvatski kup
NK GAJ, Mače
Gaj Mače2 : 3Lokomotiva07.10.2020. 15:00, NK GAJ, Mače
06.10.2020. 15:00
Hrvatski kup
Županja, Županja
Graničar Županja1 : 2Hajduk06.10.2020. 15:00, Županja, Županja
29.09.2020. 15:00
Hrvatski kup
Šuderka, Mursko Središće
Rudar Mursko Središće0 : 9Slaven Belupo29.09.2020. 15:00, Šuderka, Mursko Središće
06.10.2020. 15:00
Hrvatski kup
Gradski stadion, Crikvenica
Crikvenica1 : 5Osijek06.10.2020. 15:00, Gradski stadion, Crikvenica
07.10.2020. 15:00
Hrvatski kup
NK POLET (SMnM), Sveti Martin na Muri
Polet Sveti Martin na Muri0 : 2Istra 196107.10.2020. 15:00, NK POLET (SMnM), Sveti Martin na Muri
07.10.2020. 15:00
Hrvatski kup
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia0 : 2Šibenik07.10.2020. 15:00, ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
07.10.2020. 15:00
Hrvatski kup
Oriolik, Oriovac
Nogometni klub Oriolik1 : 0Split07.10.2020. 15:00, Oriolik, Oriovac
30.09.2020. 15:30
Hrvatski kup
SRC UDARNIK, VELIKA GORICA
Kurilovec6 : 0Nogometni klub Vinogradar Mladina30.09.2020. 15:30, SRC UDARNIK, VELIKA GORICA
07.10.2020. 15:00
Hrvatski kup
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik3 : 0Zadar07.10.2020. 15:00, Lapad, Dubrovnik
07.10.2020. 15:00
Hrvatski kup
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi0 : 1Zagreb07.10.2020. 15:00, Brdo, Ždralovi
07.10.2020. 15:00
Hrvatski kup
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete3 : 4Gorica07.10.2020. 15:00, Sv. Josip Radnik, Sesvete
07.10.2020. 15:00
Hrvatski kup
Laco, Novigrad
Novigrad1 : 3Rudeš07.10.2020. 15:00, Laco, Novigrad
10.10.2020. 19:00
Hrvatski kup
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin2 : 0Cibalia10.10.2020. 19:00, Stadion Varteks, Varaždin
20.10.2020. 16:00
Hrvatski kup
NK Rudar, Labin
Rudar Labin2 : 0Inter-Zaprešić20.10.2020. 16:00, NK Rudar, Labin
1. kolo
Izvještaj
09.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
Oriolik, Oriovac
Nogometni klub Oriolik2 : 1Karlovac 191909.09.2020. 16:00, Oriolik, Oriovac
09.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
SRC UDARNIK, Velika Gorica
Kurilovec4 : 0Papuk Orahovica09.09.2020. 16:00, SRC UDARNIK, Velika Gorica
09.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
Vinkovci, Vinkovci
Nogometni klub Dilj Vinkovci1 : 0Virovitica09.09.2020. 16:00, Vinkovci, Vinkovci
09.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
Gradski stadion, Pazin
Pazinka-Pazin0 : 2Crikvenica09.09.2020. 16:00, Gradski stadion, Pazin
09.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
Županja, Županja
Graničar Županja1 : 0Slavonija09.09.2020. 16:00, Županja, Županja
08.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
Gradski stadion, Sisak
Segesta 3 : 4Croatia08.09.2020. 16:00, Gradski stadion, Sisak
08.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar0 : 5Varaždin08.09.2020. 16:00, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
09.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik4 : 2BSK09.09.2020. 16:00, Lapad, Dubrovnik
09.09.2020. 18:00
Hrvatski kup
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica1 : 0Belišće09.09.2020. 18:00, Gradski stadion, Velika Gorica
09.09.2020. 17:00
Hrvatski kup
NK Rudar, Labin
Rudar Labin2 : 0Primorac (B)09.09.2020. 17:00, NK Rudar, Labin
09.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
NK GAJ, Mače
Gaj Mače20 : 2Nogometni klub Lika 95 Korenica09.09.2020. 16:00, NK GAJ, Mače
09.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
NK Sloga, Nova Gradiška
Nogometni klub Sloga Nova Gradiška0 : 3Sesvete09.09.2020. 16:00, NK Sloga, Nova Gradiška
09.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
Borovište, Unešić
Nogometni klub Mladost Tribunj0 : 2Polet Sveti Martin na Muri09.09.2020. 16:00, Borovište, Unešić
09.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi3 : 1Mladost Petrinja09.09.2020. 16:00, Brdo, Ždralovi
09.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
Ferdinandovac, Ferdinandovac
Nogometni klub Ferdinandovac3 : 1Nogometni klub Ivančica Ivanec09.09.2020. 16:00, Ferdinandovac, Ferdinandovac
09.09.2020. 16:00
Hrvatski kup
Šuderka, Mursko Središće
Rudar Mursko Središće3 : 0Nogometni klub Tehnika Koprivnica09.09.2020. 16:00, Šuderka, Mursko Središće
GodinaPobjednikFinalistRezultat
1992.Inker ZaprešićHAŠK Građanski1:1, 1:0
1993.HajdukCroatia4:1, 1:2
1994.CroatiaRijeka2:0, 0:1
1995.HajdukCroatia3:2, 1:0
1996.CroatiaVarteks2:0, 1:0
1997.CroatiaZagreb2:1
1998.CroatiaVarteks1:0, 2:1
1999.OsijekCibalia2:1
2000.HajdukDinamo2:0, 0:1
2001.DinamoHajduk2:0, 1:0
2002.DinamoVarteks1:1, 1:0
2003.HajdukUljanik1:0, 4:0
2004.DinamoVarteks1:1, 0:0
2005.RijekaHajduk2:1, 1:0
2006.RijekaVarteks4:0, 1:5
2007.DinamoSlaven Belupo1:0, 1:1
2008.DinamoHajduk3:0, 0:0
2009.DinamoHajduk3:0, 0:3, 4:3-11m
2010.HajdukŠibenik2:1, 2:0
2011.DinamoVaraždin5:1, 3:1
2012.DinamoOsijek0:0, 3:1
2013.HajdukLokomotiva2:1, 3:3
2014.RijekaDinamo1:0, 2:0
2015.DinamoSplit0:0, 4:2-11m
2016.DinamoSlaven Belupo2:1
2017.RijekaDinamo3:1
2018.DinamoHajduk1:0
2019.RijekaDinamo3:1
2020.RijekaLokomotiva1:0

U završnom dijelu natjecanja za Hrvatski nogometni kup sudjeluje 48 klubova:

 

a) 16 najuspješnijih klubova po koeficijentu uspješnosti u natjecanju za HNK u zadnjih pet godina
b) 21 pobjednik natjecanja za Županijski kup (pod rukovodstvom Županijskih nogometnih saveza)
c) 11 klubova finalista natjecanja za Županijski kup iz 11 županijskih nogometnih saveza s najvećim brojem registriranih nogometnih klubova.

 

Klubovi iz točke b) i c) igraju pretkolo za ulazak u 1/16 završnice Hrvatskog nogometnog kupa.

 

Utakmice završnog dijela natjecanja za Hrvatski nogometni kup igraju se u pretkolu, šesnaestini finala, osmini finala, četvrtfinalu, polufinalu i finalu po jednostrukom kup-sustavu. Finalna utakmica igra se na unaprijed utvrđenom stadionu.

 

Natjecateljski parovi na utakmicama pretkola, četvrtfinala i polufinala određuju se ždrijebom, a na utakmicama šesnaestine i osmine finala na osnovu koeficijenta uspješnosti klubova u natjecanju Hrvatskog nogometnog kupa u posljednjih pet godina natjecanja.

 

Na utakmicama završnog dijela natjecanja HNK, pobjednik je momčad koja u regularnom tijeku igre (devedeset minuta) postigne više golova. Ako po isteku regularnog dijela igre utakmica završi neriješeno, igrat će se produžeci od 2 x 15 minuta. Ako odlučujući pogodak ne bude postignut do kraja produžetaka, pobjednička momčad bit će utvrđena izvođenjem jedanaesteraca na način utvrđen uputama Međunarodnog Boarda.

 

Pobjednik natjecanja za Hrvatski nogometni kup stječe pravo sudjelovanja u natjecanju Uefine Europske lige.