Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

Hrvatski Telekom Prva
liga

Službena web stranica
Hrvatski Telekom Prve lige:
PrvaHNL.hr

Hrvatski Telekom Prva liga
foto: HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Raspored i rezultati
  • Ljestvica
  • Strijelci
  • Pobjednici
  • O natjecanju
1. kolo
Izvještaj
20.07.2019. 21:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Inter-Zaprešić
19.07.2019. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Slaven Belupo
19.07.2019. 21:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Lokomotiva
20.07.2019. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Varaždin
21.07.2019. 20:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Istra 1961
2. kolo
Izvještaj
26.07.2019. 20:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Istra 1961
28.07.2019. 20:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Hajduk
27.07.2019. 21:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rijeka
27.07.2019. 19:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Dinamo
28.07.2019. 18:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Osijek
3. kolo
Izvještaj
04.08.2019. 20:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Inter-Zaprešić
02.08.2019. 20:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Gorica
03.08.2019. 21:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Slaven Belupo
04.08.2019. 18:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Lokomotiva
03.08.2019. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Varaždin
4. kolo
Izvještaj
10.08.2019. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Varaždin
10.08.2019. 19:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Istra 1961
10.08.2019. 19:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Hajduk
10.08.2019. 19:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Rijeka
10.08.2019. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dinamo
5. kolo
Izvještaj
17.08.2019. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Inter-Zaprešić
17.08.2019. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Osijek
17.08.2019. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Gorica
17.08.2019. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Slaven Belupo
17.08.2019. 19:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Lokomotiva
6. kolo
Izvještaj
24.08.2019. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Lokomotiva
24.08.2019. 19:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Varaždin
24.08.2019. 19:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Istra 1961
24.08.2019. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk
24.08.2019. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Rijeka
7. kolo
Izvještaj
31.08.2019. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Inter-Zaprešić
31.08.2019. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Dinamo
31.08.2019. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Osijek
31.08.2019. 19:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Gorica
31.08.2019. 19:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Slaven Belupo
8. kolo
Izvještaj
14.09.2019. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Slaven Belupo
14.09.2019. 19:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Lokomotiva
14.09.2019. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Varaždin
14.09.2019. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Istra 1961
14.09.2019. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Hajduk
9. kolo
Izvještaj
21.09.2019. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Inter-Zaprešić
21.09.2019. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Rijeka
21.09.2019. 19:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Dinamo
21.09.2019. 19:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Osijek
21.09.2019. 19:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Gorica
10. kolo
Izvještaj
28.09.2019. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Gorica
28.09.2019. 19:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Osijek
28.09.2019. 19:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Dinamo
28.09.2019. 19:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Rijeka
28.09.2019. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Hajduk
11. kolo
Izvještaj
05.10.2019. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Inter-Zaprešić
05.10.2019. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Varaždin
05.10.2019. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Lokomotiva
05.10.2019. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Slaven Belupo
05.10.2019. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Gorica
12. kolo
Izvještaj
19.10.2019. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Osijek
19.10.2019. 19:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Dinamo
19.10.2019. 19:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Rijeka
19.10.2019. 19:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Hajduk
19.10.2019. 19:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Istra 1961
13. kolo
Izvještaj
26.10.2019. 19:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Inter-Zaprešić
26.10.2019. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Lokomotiva
26.10.2019. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Slaven Belupo
26.10.2019. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Gorica
26.10.2019. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Osijek
14. kolo
Izvještaj
02.11.2019. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Dinamo
02.11.2019. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rijeka
02.11.2019. 17:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Hajduk
02.11.2019. 17:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Istra 1961
02.11.2019. 17:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Varaždin
15. kolo
Izvještaj
09.11.2019. 17:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Inter-Zaprešić
09.11.2019. 17:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Slaven Belupo
09.11.2019. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Gorica
09.11.2019. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Osijek
09.11.2019. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Dinamo
16. kolo
Izvještaj
23.11.2019. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Rijeka
23.11.2019. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Hajduk
23.11.2019. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Istra 1961
23.11.2019. 17:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Varaždin
23.11.2019. 17:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Lokomotiva
17. kolo
Izvještaj
30.11.2019. 17:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Inter-Zaprešić
30.11.2019. 17:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Gorica
30.11.2019. 17:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Osijek
30.11.2019. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Dinamo
30.11.2019. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rijeka
18. kolo
Izvještaj
07.12.2019. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Hajduk
07.12.2019. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Istra 1961
07.12.2019. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Varaždin
07.12.2019. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Lokomotiva
07.12.2019. 17:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Slaven Belupo
19. kolo
Izvještaj
14.12.2019. 17:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Inter-Zaprešić
14.12.2019. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Slaven Belupo
14.12.2019. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Lokomotiva
14.12.2019. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Varaždin
14.12.2019. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Istra 1961
20. kolo
Izvještaj
01.02.2020. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Istra 1961
01.02.2020. 17:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Hajduk
01.02.2020. 17:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rijeka
01.02.2020. 17:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Dinamo
01.02.2020. 17:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Osijek
21. kolo
Izvještaj
08.02.2020. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Inter-Zaprešić
08.02.2020. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Gorica
08.02.2020. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Slaven Belupo
08.02.2020. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Lokomotiva
08.02.2020. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Varaždin
22. kolo
Izvještaj
15.02.2020. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Varaždin
15.02.2020. 17:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Istra 1961
15.02.2020. 17:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Hajduk
15.02.2020. 17:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Rijeka
15.02.2020. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dinamo
23. kolo
Izvještaj
22.02.2020. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Inter-Zaprešić
22.02.2020. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Osijek
22.02.2020. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Gorica
22.02.2020. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Slaven Belupo
22.02.2020. 17:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Lokomotiva
24. kolo
Izvještaj
29.02.2020. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Lokomotiva
29.02.2020. 17:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Varaždin
29.02.2020. 17:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Istra 1961
29.02.2020. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk
29.02.2020. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Rijeka
25. kolo
Izvještaj
04.03.2020. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Inter-Zaprešić
04.03.2020. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Dinamo
04.03.2020. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Osijek
04.03.2020. 17:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Gorica
04.03.2020. 17:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Slaven Belupo
26. kolo
Izvještaj
07.03.2020. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Slaven Belupo
07.03.2020. 17:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Lokomotiva
07.03.2020. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Varaždin
07.03.2020. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Istra 1961
07.03.2020. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Hajduk
27. kolo
Izvještaj
14.03.2020. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Inter-Zaprešić
14.03.2020. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Rijeka
14.03.2020. 17:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Dinamo
14.03.2020. 17:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Osijek
14.03.2020. 17:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Gorica
28. kolo
Izvještaj
21.03.2020. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Gorica
21.03.2020. 17:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Osijek
21.03.2020. 17:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Dinamo
21.03.2020. 17:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Rijeka
21.03.2020. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Hajduk
29. kolo
Izvještaj
04.04.2020. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Inter-Zaprešić
04.04.2020. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Varaždin
04.04.2020. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Lokomotiva
04.04.2020. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Slaven Belupo
04.04.2020. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Gorica
30. kolo
Izvještaj
11.04.2020. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Osijek
11.04.2020. 19:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Dinamo
11.04.2020. 19:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Rijeka
11.04.2020. 19:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Hajduk
11.04.2020. 19:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Istra 1961
31. kolo
Izvještaj
18.04.2020. 19:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Inter-Zaprešić
18.04.2020. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Lokomotiva
18.04.2020. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Slaven Belupo
18.04.2020. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Gorica
18.04.2020. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Osijek
32. kolo
Izvještaj
22.04.2020. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Dinamo
22.04.2020. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rijeka
22.04.2020. 19:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Hajduk
22.04.2020. 19:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Istra 1961
22.04.2020. 19:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Varaždin
33. kolo
Izvještaj
25.04.2020. 19:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Inter-Zaprešić
25.04.2020. 19:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Slaven Belupo
25.04.2020. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Gorica
25.04.2020. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Osijek
25.04.2020. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Dinamo
34. kolo
Izvještaj
02.05.2020. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Rijeka
02.05.2020. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Hajduk
02.05.2020. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Istra 1961
02.05.2020. 19:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Varaždin
02.05.2020. 19:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Lokomotiva
35. kolo
Izvještaj
09.05.2020. 19:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Inter-Zaprešić
09.05.2020. 19:00
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Gorica
09.05.2020. 19:00
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Osijek
09.05.2020. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Dinamo
09.05.2020. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rijeka
36. kolo
Izvještaj
17.05.2020. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Hajduk
17.05.2020. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Istra 1961
17.05.2020. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Varaždin
17.05.2020. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Lokomotiva
17.05.2020. 19:00
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Slaven Belupo
#KlubUkPobNerPorG+G-GRBod
1.Dinamo00000000
2.Gorica00000000
3.Hajduk00000000
4.Inter-Zaprešić00000000
5.Istra 196100000000
6.Lokomotiva00000000
7.Osijek00000000
8.Rijeka00000000
9.Slaven Belupo00000000
10.Varaždin00000000
GodinaPobjednikViceprvak
1992.HajdukZagreb
1993.CroatiaHajduk
1994.HajdukZagreb
1995.HajdukCroatia
1996.CroatiaHajduk
1997.CroatiaHajduk
1998.CroatiaHajduk
1999.CroatiaRijeka
2000.DinamoHajduk
2001.HajdukDinamo
2002.ZagrebHajduk
2003.DinamoHajduk
2004.HajdukDinamo
2005.HajdukInter Zaprešić
2006.DinamoRijeka
2007.DinamoHajduk
2008.DinamoSlaven Belupo
2009.DinamoHajduk
2010.DinamoHajduk
2011.DinamoHajduk
2012.DinamoHajduk
2013.DinamoLokomotiva
2014.DinamoRijeka
2015.DinamoRijeka
2016.DinamoRijeka
2017.RijekaDinamo
2018.DinamoRijeka
2019.DinamoRijeka

1. HNL nastala je 1992. godine, nakon raspada Jugoslavije. Natjecanjem rukovodi Hrvatski nogometni savez.

Prva hrvatska nogometna liga od sezone 2013./14. uključuje 10 klubova iz Hrvatske. Natjecanje se odvija po četverokružnom bod sustavu (9+9+9+9=36 kola). U natjecateljskoj godini 2018./19. liga će nositi službeni naziv Hrvatski Telekom Prva liga, a u odnosu na prethodnu sezonu, novi prvoligaš je HNK Gorica.

Raspored se utvrđuje ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice time da prvoplasirani klub iz natjecateljske godine 2017./2018. ima pravo izbora natjecateljskog broja. 

Utakmice HT Prve lige igraju se prema usvojenom Kalendaru natjecanja.

Prvoplasirani klub prvenstva HT Prve lige sudjeluje u natjecanju Uefine Lige prvaka, a klubovi koji zauzmu drugo i treće mjesto u prvenstvu, sudjeluju u natjecanju Uefine Europske lige.

Na kraju natjecateljske godine 2018./19. ligu napušta klub plasiran na posljednjem (10.) mjestu na tablici, a pretposljednji (9.) klub igra kvalifikacije za ostanak s drugoplasiranim iz Druge HNL po dvostrukom kup-sustavu. Kvalifikacijama rukovodi Povjerenik za natjecanje Prve lige, a domaćin prve utakmice određuje se ždrijebom.

Tijela natjecanja

Povjerenik za natjecanje: Josip Brezni
Povjerenik za određivanje sudaca: Alen Gerek
Povjerenik za sigurnost: Miroslav Marković
Disciplinski sudac: Alan Klakočer
Povjerenik za određivanje kontrolora sudaca: Ante Kulušić

Ljestvica

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Varaždin000