Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

SuperSport Hrvatski kup

Natjecanje SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa organizira Hrvatski nogometni savez.

SuperSport Hrvatski kup
foto: HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • Weibo
  • RSS
  • Vijesti
  • Raspored i rezultati
  • Pobjednici
  • Dokumenti
  • O natjecanju
Još vijesti
1. kolo
Izvještaj
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Krimeja, Rijeka
Orijent 19192 : 1Marsonia25.08.2021. 16:30, Krimeja, Rijeka
21.08.2021. 17:00
Hrvatski kup
Borovište, Unešić
Zagora1 : 2Karlovac 191921.08.2021. 17:00, Borovište, Unešić
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
NK Podravina, Ludbreg
Podravina Ludbreg3 : 5Bjelovar25.08.2021. 16:30, NK Podravina, Ludbreg
21.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Nehaj, Senj
Nehaj2 : 0Borac Imbriovec21.08.2021. 16:30, Nehaj, Senj
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B)1 : 0Samobor25.08.2021. 16:30, Kažimira i Silvija, Biograd
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće4 : 1Mladost Komet25.08.2021. 16:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi4 : 2Neretvanac25.08.2021. 16:30, Brdo, Ždralovi
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Kod mosta, Beletinec
Bednja Beletinec1 : 0Uljanik25.08.2021. 16:30, Kod mosta, Beletinec
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete3 : 1Mladost Petrinja25.08.2021. 16:30, Sv. Josip Radnik, Sesvete
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Gradski stadion Kutina, Kutina
Moslavina Kutina0 : 2Oriolik25.08.2021. 16:30, Gradski stadion Kutina, Kutina
24.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje4 : 0Slavonija24.08.2021. 16:30, Stadion SRC Mladost, Čakovec
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Pitomača, Pitomača
Pitomača2 : 0Kurilovec25.08.2021. 16:30, Pitomača, Pitomača
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
SRC VEGEŠKA, Virovitica
Virovitica0 : 4BSK25.08.2021. 16:30, SRC VEGEŠKA, Virovitica
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Gradski stadion, Križevci
Radnik Križevci2 : 3Dugopolje25.08.2021. 16:30, Gradski stadion, Križevci
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Spomen stadion prvog igranja nogometa u Hrvatskoj, Županja
Graničar Županja0 : 1Rudar Labin25.08.2021. 16:30, Spomen stadion prvog igranja nogometa u Hrvatskoj, Županja
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Stadion NK Vuteks, Vukovar
Vuteks Sloga3 : 1Straža25.08.2021. 16:30, Stadion NK Vuteks, Vukovar
Šesnaestina finala
Izvještaj
21.09.2021. 15:00
Hrvatski kup
Pitomača, Pitomača
Pitomača0 : 7Rijeka21.09.2021. 15:00, Pitomača, Pitomača
22.09.2021. 16:00
Hrvatski kup
Krimeja, Rijeka
Orijent 19191 : 4Dinamo22.09.2021. 16:00, Krimeja, Rijeka
21.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje8 : 9Lokomotiva21.09.2021. 15:30, ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
15.09.2021. 16:00
Hrvatski kup
Kod mosta, Beletinec
Bednja Beletinec0 : 3Osijek15.09.2021. 16:00, Kod mosta, Beletinec
21.09.2021. 17:00
Hrvatski kup
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B)1 : 2Hajduk21.09.2021. 17:00, Kažimira i Silvija, Biograd
21.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Stadion NK Vuteks, Vukovar
Vuteks Sloga0 : 3Istra 196121.09.2021. 15:30, Stadion NK Vuteks, Vukovar
22.09.2021. 18:30
Hrvatski kup
Branko Čavlović-Čavlek, Karlovac
Karlovac 19190 : 2Slaven Belupo22.09.2021. 18:30, Branko Čavlović-Čavlek, Karlovac
21.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi3 : 1Inter-Zaprešić21.09.2021. 15:30, Brdo, Ždralovi
14.09.2021. 16:00
Hrvatski kup
Nehaj, Senj
Nehaj3 : 7Gorica14.09.2021. 16:00, Nehaj, Senj
22.09.2021. 18:00
Hrvatski kup
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje0 : 1Šibenik22.09.2021. 18:00, Stadion SRC Mladost, Čakovec
22.09.2021. 16:30
Hrvatski kup
NK Rudar, Labin
Rudar Labin2 : 0Split22.09.2021. 16:30, NK Rudar, Labin
22.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće4 : 0Nogometni klub Jaska Vinogradar Jastrebarsko22.09.2021. 15:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
22.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar1 : 5Rudeš22.09.2021. 15:30, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
22.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete2 : 3Varaždin22.09.2021. 15:30, Sv. Josip Radnik, Sesvete
22.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK1 : 0Cibalia22.09.2021. 15:30, Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
22.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Zagreb-Veslačka, Zagreb
Zagreb0 : 1Oriolik22.09.2021. 15:30, Zagreb-Veslačka, Zagreb
Osmina finala
Izvještaj
13.11.2021. 14:00
Hrvatski kup
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Rijeka 13.11.2021. 14:00, Oriolik, Oriovac
27.10.2021. 15:00
Hrvatski kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Dinamo 27.10.2021. 15:00, Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
27.10.2021. 17:30
Hrvatski kup
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Lokomotiva 27.10.2021. 17:30, Stadion Varteks, Varaždin
26.10.2021. 13:00
Hrvatski kup
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš : Osijek 26.10.2021. 13:00, ŠC Rudeš, Zagreb
26.10.2021. 15:00
Hrvatski kup
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Hajduk 26.10.2021. 15:00, Gradski stadion Belišće, Belišće
27.10.2021. 15:30
Hrvatski kup
NK Rudar, Labin
Rudar Labin : Istra 1961 27.10.2021. 15:30, NK Rudar, Labin
26.10.2021. 17:30
Hrvatski kup
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Slaven Belupo 26.10.2021. 17:30, Šubićevac, Šibenik
27.10.2021. 15:00
Hrvatski kup
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Mladost Ždralovi 27.10.2021. 15:00, Gradski stadion, Velika Gorica
Četvrtfinale
Izvještaj
01.12.2021. 14:00
Hrvatski kup
:  01.12.2021. 14:00
01.12.2021. 14:00
Hrvatski kup
:  01.12.2021. 14:00
01.12.2021. 14:00
Hrvatski kup
:  01.12.2021. 14:00
01.12.2021. 14:00
Hrvatski kup
:  01.12.2021. 14:00
Polufinale
Izvještaj
02.03.2022. 15:00
Hrvatski kup
:  02.03.2022. 15:00
02.03.2022. 15:00
Hrvatski kup
:  02.03.2022. 15:00
Finale
Izvještaj
26.05.2022. 20:00
Hrvatski kup
:  26.05.2022. 20:00
GodinaPobjednikFinalistRezultat
1992.Inker ZaprešićHAŠK Građanski1:1, 1:0
1993.HajdukCroatia4:1, 1:2
1994.CroatiaRijeka2:0, 0:1
1995.HajdukCroatia3:2, 1:0
1996.CroatiaVarteks2:0, 1:0
1997.CroatiaZagreb2:1
1998.CroatiaVarteks1:0, 2:1
1999.OsijekCibalia2:1
2000.HajdukDinamo2:0, 0:1
2001.DinamoHajduk2:0, 1:0
2002.DinamoVarteks1:1, 1:0
2003.HajdukUljanik1:0, 4:0
2004.DinamoVarteks1:1, 0:0
2005.RijekaHajduk2:1, 1:0
2006.RijekaVarteks4:0, 1:5
2007.DinamoSlaven Belupo1:0, 1:1
2008.DinamoHajduk3:0, 0:0
2009.DinamoHajduk3:0, 0:3, 4:3-11m
2010.HajdukŠibenik2:1, 2:0
2011.DinamoVaraždin5:1, 3:1
2012.DinamoOsijek0:0, 3:1
2013.HajdukLokomotiva2:1, 3:3
2014.RijekaDinamo1:0, 2:0
2015.DinamoSplit0:0, 4:2-11m
2016.DinamoSlaven Belupo2:1
2017.RijekaDinamo3:1
2018.DinamoHajduk1:0
2019.RijekaDinamo3:1
2020.RijekaLokomotiva1:0
2021.DinamoIstra 19616:3

U završnom dijelu natjecanja za SuperSport Hrvatski nogometni kup sudjeluje 48 klubova:

 

a) 16 najuspješnijih klubova po koeficijentu uspješnosti u natjecanju za SuperSport HNK u zadnjih pet godina
b) 21 pobjednik natjecanja za Županijski kup (pod rukovodstvom Županijskih nogometnih saveza)
c) 11 klubova finalista natjecanja za Županijski kup iz 11 županijskih nogometnih saveza s najvećim brojem registriranih nogometnih klubova.

 

Klubovi iz točke b) i c) igraju pretkolo za ulazak u 1/16 završnice SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

 

Utakmice završnog dijela natjecanja za SuperSport Hrvatski nogometni kup igraju se u pretkolu, šesnaestini finala, osmini finala, četvrtfinalu, polufinalu i finalu po jednostrukom kup-sustavu. Finalna utakmica igra se na unaprijed utvrđenom stadionu.

 

Natjecateljski parovi na utakmicama pretkola, četvrtfinala i polufinala određuju se ždrijebom, a na utakmicama šesnaestine i osmine finala na osnovu koeficijenta uspješnosti klubova u natjecanju SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa u posljednjih pet godina natjecanja.

 

Na utakmicama završnog dijela natjecanja SuperSport HNK, pobjednik je momčad koja u regularnom tijeku igre (devedeset minuta) postigne više golova. Ako po isteku regularnog dijela igre utakmica završi neriješeno, igrat će se produžeci od 2 x 15 minuta. Ako odlučujući pogodak ne bude postignut do kraja produžetaka, pobjednička momčad bit će utvrđena izvođenjem jedanaesteraca na način utvrđen uputama Međunarodnog Boarda.

 

Pobjednik natjecanja za SuperSport Hrvatski nogometni kup stječe pravo sudjelovanja u natjecanju Uefine Europske lige.