Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

SuperSport Hrvatski kup

Natjecanje SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa organizira Hrvatski nogometni savez.

SuperSport Hrvatski kup
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • Weibo
  • RSS
  • Vijesti
  • Raspored i rezultati
  • Pobjednici
  • Dokumenti
  • O natjecanju
Još vijesti
1. kolo
Izvještaj
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Sportski centar Lazina, Strmec
Sava Strmec4 : 6Bednja Beletinec31.08.2022. 16:30, Sportski centar Lazina, Strmec
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Športski park, Kutina
Moslavina Kutina3 : 2Međimurje31.08.2022. 16:30, Športski park, Kutina
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Stadion Glavica, Mravince
Solin6 : 1Nogometni klub Funtana31.08.2022. 16:30, Stadion Glavica, Mravince
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Nehaj, Senj
Nehaj0 : 4Primorac (B)31.08.2022. 16:30, Nehaj, Senj
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Iza Vage, Metković
Neretva0 : 2Grobničan31.08.2022. 16:30, Iza Vage, Metković
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK5 : 1Marsonia31.08.2022. 16:30, Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Gradski stadion, Križevci
Radnik Križevci1 : 3Dubrava Tim kabel31.08.2022. 16:30, Gradski stadion, Križevci
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
SRC Trate, Nedelišće
Nogometni klub Nedelišće5 : 4Varteks Varaždin31.08.2022. 16:30, SRC Trate, Nedelišće
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
SRC VEGEŠKA, Virovitica
Virovitica0 : 6Mladost Ždralovi31.08.2022. 16:30, SRC VEGEŠKA, Virovitica
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Cvetkovec, Cvetkovec
Nogometni klub Tehničar4 : 0Mladost Petrinja31.08.2022. 16:30, Cvetkovec, Cvetkovec
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće3 : 0Nogometni klub BSK Buk31.08.2022. 16:30, Gradski stadion Belišće, Belišće
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar1 : 0Gaj Mače31.08.2022. 16:30, Bjelovar, Bjelovar
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Slavonac, Bukovlje
Slavonac Bukovlje0 : 2Nogometni klub Borinci31.08.2022. 16:30, Slavonac, Bukovlje
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Papuk, Orahovica
Papuk Orahovica4 : 2Karlovac 191931.08.2022. 16:30, Papuk, Orahovica
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Stadion NK Vuteks, Vukovar
Vuteks Sloga1 : 2Jadran-Poreč31.08.2022. 16:30, Stadion NK Vuteks, Vukovar
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
NK Bistra, Bistra
Bistra2 : 1Vodice31.08.2022. 16:30, NK Bistra, Bistra
Šesnaestina finala
Izvještaj
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Gradski stadion Kutina, Kutina
Moslavina Kutina4 : 5Rijeka19.10.2022. 15:00, Gradski stadion Kutina, Kutina
27.09.2022. 16:00
SuperSport Kup
Jarmina, Jarmina
Nogometni klub Borinci0 : 4Dinamo27.09.2022. 16:00, Jarmina, Jarmina
12.10.2022. 15:30
SuperSport Kup
Cvetkovec, Cvetkovec
Nogometni klub Tehničar1 : 5Hajduk12.10.2022. 15:30, Cvetkovec, Cvetkovec
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
NK Bistra, Bistra
Bistra1 : 6Lokomotiva19.10.2022. 15:00, NK Bistra, Bistra
18.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Papuk, Orahovica
Papuk Orahovica0 : 2Osijek18.10.2022. 15:00, Papuk, Orahovica
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Mavrinci, Čavle
Grobničan1 : 2Istra 196119.10.2022. 15:00, Mavrinci, Čavle
18.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel2 : 3Gorica18.10.2022. 15:00, Kustošija, Zagreb
18.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin1 : 2Slaven Belupo18.10.2022. 15:00, ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
SRC Trate, Nedelišće
Nogometni klub Nedelišće3 : 0Inter-Zaprešić19.10.2022. 15:00, SRC Trate, Nedelišće
18.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
SRC Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč1 : 2Šibenik18.10.2022. 15:00, SRC Veli Jože, Poreč
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Kod mosta, Beletinec
Bednja Beletinec0 : 3Rudeš19.10.2022. 15:00, Kod mosta, Beletinec
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B)1 : 4Varaždin19.10.2022. 15:00, Kažimira i Silvija, Biograd
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar4 : 2Jaska Vinogradar19.10.2022. 15:00, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
18.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi6 : 0Oriolik18.10.2022. 15:00, Brdo, Ždralovi
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Park mladeži, Split
Split2 : 0Cibalia19.10.2022. 15:00, Park mladeži, Split
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće1 : 5BSK19.10.2022. 15:00, Gradski stadion Belišće, Belišće
Osmina finala
Izvještaj
09.11.2022. 13:00
SuperSport Kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK2 : 1Rijeka09.11.2022. 13:00, Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
14.02.2023. 14:30
SuperSport Kup
Park mladeži, Split
Split : Dinamo 14.02.2023. 14:30, Park mladeži, Split
08.11.2022. 14:00
SuperSport Kup
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Mladost Ždralovi0 : 2Hajduk08.11.2022. 14:00, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
09.11.2022. 14:00
SuperSport Kup
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar0 : 1Lokomotiva09.11.2022. 14:00, Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
09.11.2022. 15:30
SuperSport Kup
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin1 : 2Osijek09.11.2022. 15:30, Stadion Varteks, Varaždin
08.11.2022. 14:00
SuperSport Kup
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš2 : 1Istra 196108.11.2022. 14:00, ŠC Rudeš, Zagreb
09.11.2022. 18:00
SuperSport Kup
Šubićevac, Šibenik
Šibenik2 : 0Gorica09.11.2022. 18:00, Šubićevac, Šibenik
02.11.2022. 14:00
SuperSport Kup
SRC Trate, Nedelišće
Nogometni klub Nedelišće0 : 6Slaven Belupo02.11.2022. 14:00, SRC Trate, Nedelišće
Četvrtfinale
Izvještaj
01.03.2023. 18:00
SuperSport Kup
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk 01.03.2023. 18:00, Stadion Gradski vrt, Osijek
01.03.2023. 15:00
SuperSport Kup
:  01.03.2023. 15:00
28.02.2023. 17:00
SuperSport Kup
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Rudeš 28.02.2023. 17:00, Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
28.02.2023. 14:30
SuperSport Kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Šibenik 28.02.2023. 14:30, Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
Polufinale
Izvještaj
05.04.2023. 17:00
SuperSport Kup
:  05.04.2023. 17:00
05.04.2023. 17:00
SuperSport Kup
:  05.04.2023. 17:00
Finale
Izvještaj
24.05.2023. 19:00
SuperSport Kup
:  24.05.2023. 19:00
GodinaPobjednikFinalistRezultat
1992.Inker ZaprešićHAŠK Građanski1:1, 1:0
1993.HajdukCroatia4:1, 1:2
1994.CroatiaRijeka2:0, 0:1
1995.HajdukCroatia3:2, 1:0
1996.CroatiaVarteks2:0, 1:0
1997.CroatiaZagreb2:1
1998.CroatiaVarteks1:0, 2:1
1999.OsijekCibalia2:1
2000.HajdukDinamo2:0, 0:1
2001.DinamoHajduk2:0, 1:0
2002.DinamoVarteks1:1, 1:0
2003.HajdukUljanik1:0, 4:0
2004.DinamoVarteks1:1, 0:0
2005.RijekaHajduk2:1, 1:0
2006.RijekaVarteks4:0, 1:5
2007.DinamoSlaven Belupo1:0, 1:1
2008.DinamoHajduk3:0, 0:0
2009.DinamoHajduk3:0, 0:3, 4:3-11m
2010.HajdukŠibenik2:1, 2:0
2011.DinamoVaraždin5:1, 3:1
2012.DinamoOsijek0:0, 3:1
2013.HajdukLokomotiva2:1, 3:3
2014.RijekaDinamo1:0, 2:0
2015.DinamoSplit0:0, 4:2-11m
2016.DinamoSlaven Belupo2:1
2017.RijekaDinamo3:1
2018.DinamoHajduk1:0
2019.RijekaDinamo3:1
2020.RijekaLokomotiva1:0
2021.DinamoIstra 19616:3
2022.HajdukRijeka3:1

U završnom dijelu natjecanja za SuperSport Hrvatski nogometni kup sudjeluje 48 klubova:

 

a) 16 najuspješnijih klubova po koeficijentu uspješnosti u natjecanju za HNK u zadnjih pet godina
b) 21 pobjednik natjecanja za Županijski kup (pod rukovodstvom Županijskih nogometnih saveza)
c) 11 klubova finalista natjecanja za Županijski kup iz 11 županijskih nogometnih saveza s najvećim brojem registriranih nogometnih klubova.

 

Klubovi iz točke b) i c) igraju pretkolo za ulazak u 1/16 završnice SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

 

Utakmice završnog dijela natjecanja za SuperSport Hrvatski nogometni kup igraju se u pretkolu, šesnaestini finala, osmini finala, četvrtfinalu, polufinalu i finalu po jednostrukom kup-sustavu. Finalna utakmica igra se na unaprijed utvrđenom stadionu.

 

Natjecateljski parovi na utakmicama pretkola, četvrtfinala i polufinala određuju se ždrijebom, a na utakmicama šesnaestine i osmine finala na osnovu koeficijenta uspješnosti klubova u natjecanju SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa u posljednjih pet godina natjecanja.

 

Na utakmicama završnog dijela natjecanja HNK, pobjednik je momčad koja u regularnom tijeku igre (devedeset minuta) postigne više golova. Ako po isteku regularnog dijela igre utakmica završi neriješeno, igrat će se produžeci od 2 x 15 minuta. Ako odlučujući pogodak ne bude postignut do kraja produžetaka, pobjednička momčad bit će utvrđena izvođenjem jedanaesteraca na način utvrđen uputama Međunarodnog Boarda.

 

Pobjednik natjecanja za Hrvatski nogometni kup stječe pravo sudjelovanja u natjecanju Uefine Europske lige.