Hrvatskoj bod na otvaranju kvalifikacija

26.09.2013.

Najbolje hrvatske nogometašice remizirale su protiv Republike Irske, primivši pogodak za poravnanje u sudačkoj nadoknadi.

HRVATSKA - REPUBLIKA IRSKA 1:1 (1:0)
Kvalifikacije za SP 2015., 1. kolo.
Sinj, 26. rujna 2013. godine.

Sutkinja: K. Grigorjan (Armenija)

Strijelci: 1:0 - Caldwell (11' - autogol), 1:1 - Scurich (90+4' - autogol)

Žuti kartoni: Littlejohn (22'), Russell (90+2'), Landeka (90+2')

Hrvatska: Bačić, Nevrkla, Zlosa (od 54' Hercigonja Moulton), Scurich, Joščak, Baban, Kolar (od 66' Šundov), Landeka, Lojna (od 83' Kalamiza), Gaiser, Žigić. Izbornica: M. Damjanović.

Republika Irska: Byrne, Campbell, Tracy, Caldwell, Littlejohn, O'Sullivan, Russell, Lawlor (od 46' Gorman), Perry, Smyth, De Burca (od 56' O'Gorman). Izbornica: S. Ronan.

U svom prvom nastupu u kvalifikacijama za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kanadi 2015. godine Hrvatska je u Sinju, pred 1.500 gledatelja, odigrala neriješenih 1:1 protiv izabrane vrste Republike Irske.

Izabranice Marije Margarete Damjanović povele su već u 11. minuti, kada je nakon akcije Lojne i Kolar gostujuća igračica Caldwell postigla autogol, no dobru igru tijekom cijele utakmice Hrvatice ipak nisu uspjele pretvoriti u pobjedu.

Irkinje su desetak minuta prije kraja pogodile okvir gola, a duboko u sudačkoj nadoknadi stigle su i do boda. Nakon nespretnosti u hrvatskoj obrani, Caldwell je pucala glavom, a pogodak je naposljetku upisan kao autogol Scurich.

Sljedeću kvalifikacijsku utakmicu Hrvatska igra protiv Slovačke, 26. listopada u Sesvetama.