Hrvatska U-21 opet uvjerljiva protiv Lihtenštajna

10.10.2013.

Nakon kolovoških 5:0 u Vaduzu, mlada hrvatska nogometna reprezentacija ponovno je nadjačala vršnjake iz Lihtenštajna te vodi u svojoj kvalifikacijskoj skupini za EP 2015. godine.

U-21: HRVATSKA - LIHTENŠTAJN 4:0 (3:0)
Kvalifikacije za EP 2015., Skupina 5.
10. listopada 2013., Zagreb

Sudac: Alijar Agajev (Azerbajdžan)

Strijelci: 1:0 - Šitum (14'), 2:0 - Šitum (22'), 3:0 - Brozović (44'), 4:0 - Oršić (65')

Žuti kartoni: Ospelt (62'), Mrzljak (78')

Hrvatska U-21: Delač, Datković, Župarić, Miloš, Bručić, Brozović (od 46' Močinić), Mrzljak, Šitum (od 46' Pajač), Miličević, Oršić (od 74' Mlinar), Čulina. Izbornik: N. Kovač.

Lihtenštajn U-21: Lo Russo, Eberle, Malin, Foser, Maag, Zimmermann (od 71' Sele), Kühne (od 90' Wegmann), Flatz, Brändle, Ospelt, Kieber (od 89' Vogt). Izbornik: H. Fuchsbichler.

U trećoj kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Europsko prvenstvo u Češkoj, izabranici Nike Kovača upisali su i treću pobjedu. Ponovno su svladali reprezentaciju Lihtenštajna i sa svih devet mogućih bodova zasjeli na čelo poretka u skupini.

Želje izbornika Nike Kovača o ranom pogotku u Kranjčevićevoj ostvarile su se u 14. minuti utakmice, kada su Miličević i Brozović pripremili akciju za silovit i precizan udarac Šituma u donji kut. Isti je igrač, na Oršićevo proigravanje, udvostručio prednost Hrvatske u 22. minuti.

Šitum je u 30. minuti propustio izglednu priliku za hat-trick. Nedugo prije odlaska na odmor, na 3:0 ipak je povisio kapetan Marcelo Brozović izravno iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.

S Močinićem, Pajačem i Mlinarom umjesto strijelaca, Hrvatska je u drugom poluvremenu rutinski sačuvala svoju prednost i u 65. minuti potvrdila pobjedu. Mislav Oršić je iz blizine, nakon ubačaja s lijeve strane, zatresao lihtenštajnsku mrežu.

Sljedeću kvalifikacijsku utakmicu Hrvatska igra 14. listopada u Luganu protiv Švicarske, koja također ima maksimalan učinak.