Hrvatski napadač otvorio finale

Kalinić strijelac u finalu Europske lige, Sevilli trofej

27.05.2015.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić postigao je pogodak u finalu Europske lige, premda je njegov Dnipro morao stisnuti ruku španjolskoj Sevilli, koja je obranila titulu.

Ovosezonsko finale Europske lige odigrano je u Varšavi, a naslov pobjednika branila je španjolska Sevilla. Pehar je prošle godine u Torinu podignuo kapetan, hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, a hrvatske je boje ovoga puta branio Nikola Kalinić.

Kalinić, koji se nalazi na popisu izbornika Kovača za nadolazeće utakmice s Gibraltarom i Italijom, utakmicu je počeo u udarnoj postavi ukrajinskog predstavnika, a već u sedmoj minuti zatresao je mrežu Andalužana. Za vodstvo Dnipra pogodio je glavom na ubacivanje Matheusa.

Sevilla je preokrenula pogocima Krychowiaka i Bacce u 28. i 31. minuti, da bi Rotan iz slobodnog udarca na kraju prvog poluvremena ispisao 2:2 na semaforu.

Bacca je svojim drugim pogotkom, u 73. minuti, odlučio pobjednika, a pet minuta poslije Kalinića je zamijenio Seleznjov.

Sevilla je tako rekordni četvrti puta u povijesti osvojila Europsku ligu, odnosno Kup Uefe.