Asistencija Hrvata za Wolfsburg

Rakitić i Perišić osvojili Španjolski i Njemački kup

30.05.2015.

U subotu su odigrana finala nacionalnih kupova u Španjolskoj i Njemačkoj, a Ivan Rakitić i Ivan Perišić podigli su pobjednički trofej.

Finale Njemačkog kupa odigrano je na Olimpijskom stadionu u Berlinu, a Wolfsburg je pobijedio Borussiju iz Dortmunda 3:1.

Borussia (D) rano je povela preko Aubameyanga, no Luiz Gustavo, De Bruyne i Dost još su u prvom poluvremenu preokrenuli rezultat, a za treći je pogodak Wolfsburga asistirao Ivan Perišić.

Perišić je igrao do 74. minute te tako dao svoj doprinos prvom Wolfsburgovom osvajanju Kupa u povijesti.

Završnu utakmicu španjolskog Kupa kralja ugostila je Barcelona, koja je tako na svom terenu svladala Athletic Bilbao, također 3:1.

Barcelona je slavila zahvaljujući dvostrukom strijelcu Messiju te Neymaru, a počasni pogodak za Athletic postigao je Williams.

Ivan Rakitić, koji je s Barcelonom osvojio i Primeru, odigrao je cijelu utakmicu, a započeo je akciju za drugi pogodak svoje momčadi.