Kovačić i Pranjić asistenti

Prvijenci Badelja i Brozovića u Serie A

31.05.2015.

U Italiji je odigrano zadnje kolo prvenstva, a Milan Badelj i Marcelo Brozović postigli su svoje prve pogotke, dok se Mateo Kovačić pridružio asistencijom. U Grčkoj je asistent bio i Danijel Pranjić.

Milanski Inter u nedjelju je svladao Empoli rezultatom 4:3, uz veliki doprinos hrvatskog dvojca Mateo Kovačić - Marcelo Brozović, koji je započeo utakmicu u udarnoj postavi svog kluba.

U 53. minuti Kovačić je asistirao Icardiju za vodstvo Intera 2:0, a nakon izjednačenja gostiju, u 70. minuti Brozović je zabio svoj prvi gol u Serie A za 3:2 i ponovno donio Interu prednost.

Brozović je odradio svih 90 minuta, a Kovačić je izašao u 83. minuti, a zamijenio ga je Podolski.

Dvoboj Fiorentine i Chieva završen je pobjedom domaćina 3:0, a Milan Badelj zapečatio je slavlje svojih Viola svojim ligaškim prvijencem, postignutim u sudačkoj nadoknadi vremena.

Badelj je odigrao cijelu utakmicu za Fiorentinu.

U grčkom razigravanju za mjesta u Europi, Panathinaikos je pobijedio PAOK 2:0, a Danijel Pranjić bio je asistent Mavriasu za vodeći pogodak.

Pranjić i Gordon Schildenfeld igrali su od početka do kraja, a Mladen Petrić nije konkurirao za nastup.