Hrvatska U-21 slavila i u Švicarskoj

14.10.2013.

U četvrtom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u Češkoj Hrvatska reprezentacija U-21 ostvarila je i četvrtu pobjedu, ovoga puta kod jake Švicarske.

U-21: ŠVICARSKA - HRVATSKA 0:2 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2015., 14. listopada 2013.
Stadion Cornaredo, Lugano, Švicarska.

Sudac: Carlos del Cerro (Španjolska)

Strijelci: 0:1 - Brozović (38'), 0:2 - Brozović 0:2 (76')

Žuti kartoni: Ajeti (37')

Švicarska: Spiegel, Benito, Lacroix, Ajeti, Widmer, Jevtić (od 75' Brahimi), Martinelli, Buff (od 88' Veloso), Khelifi (od 65' Frey), Freuler, Ben Khalifa. Izbornik: P. Tami.

Hrvatska: Zelenika, Šimunović, Datković, Bubnjić, Gorupec, Radošević, Močinić, Šitum, Brozović (od 90' Miličević), Kovačić (od 70' Mrzljak), Rebić (od 46' Bručić). Izbornik: N. Kovač.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija nastavila je svoj pobjednički niz u borbi za europsku smotru 2015. godine. Dvije pobjede nad Lihtenštajnom nadogradila je gostujućim pobjedama kod najvećih konkurenata, Ukrajine te sada i Švicarske.

Iako je Švicarska u Luganu sredinom prvog poluvremena pojačala pritisak prema hrvatskim vratima, na odmor se otišlo s prednošću momčadi pod vodstvom Nike Kovača. Igrala se 38. minuta kada je Marcelo Brozović iz slobodnog udarca s dvadesetak metara lijepo pogodio preko živog zida, uz samu Spiegelovu vratnicu.

U drugom dijelu, nakon jednog dobrog udarca Bubnjića te odlične obrane Zelenike, kada mu je opasno zaprijetio Frey, mladi su Hrvati stigli i do drugog pogotka.

Marcelo Brozović, kapetan hrvatskog sastava, okončao je u 76. minuti na asistenciju Karla Bručića brz i jednostavan protunapad za novu radost. Ben Khalifa imao je izvrsnu prigodu smanjiti rezultat u sudačkoj nadoknadi, no Zelenika je uhvatio njegovu loptu i slavlje Hrvatske moglo je početi.

U drugoj današnjoj utakmici u skupini Ukrajina je uvjerljivo pobijedila u Latviji, rezultatom 5:1, a hat-trick je postigao Budkivskyj.