Raspucana Hrvatska U-19, hat-trick Kolara

17.10.2013.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti odlično je otvorila kvalifikacijski turnir u Češkoj, visokom pobjedom nad Gibraltarom.

U-19: HRVATSKA - GIBRALTAR 7:0 (2:0)
Skupina 1, Kvalifikacije za EP 2014.
Stadion Vitkovice, Ostrava.

Sudac: Bardhyl Pashaj (Albanija)

Strijelci: 1:0 - Jedvaj (41'), 2:0 - Pašalić (45+2', 11m), 3:0 - Kolar (50'), 4:0 - Kolar (62'), 5:0 - Kolar (85'), 6:0 - Mujan (89'), 7:0 - Biljan (90+2')

Crveni karton: Hernandez (45')

Hrvatska: Livaković, Bartolec, Lučić (od 69' Viduka), Jedvaj, Bagadur, Pašalić, Gomelt (od 56' Biljan), Faletar, Mujan, Čirjak (od 46' Mandić), Kolar. Izbornik: D. Madunović.

Gibraltar: Neale, Ballester, Pons, L. Coombes (od 6' Barnett), Parker, Sergeant, Marquez (od 65' Sanz), Victory, Hernandez, J. Coombes, Villa (od 45' Victor). Izbornik: T. Jolley.

U Češkoj je u četvrtak počeo kvalifikacijski turnir Skupine 1 za odlazak na Europsko prvenstvo za nogometaše do 19 godina. Hrvatska se tamo našla u društvu Gibraltara, domaćina Češke i Cipra, a prvu je utakmicu odigrala upravo protiv Gibraltara, koji je član Uefe od svibnja ove godine.

Hrvatska je u protivničku mrežu pospremila sedam lopti, a hat-trick postigao je Kolar. Po jedan su pogodak postigli kapetan Jedvaj, koji je i načeo mrežu Gibraltara u 41. minuti, zatim Pašalić iz kaznenog udarca koji je iznudio Kolar, te Mujan i Biljan u samoj završnici utakmice.

Treba istaknuti kako je Gibraltar od 45. minute igrao s igračem manje, zahvaljujući drugom žutom kartonu Hernandeza.

Mjesto u nastavku kvalifikacija osigurat će po dvije prvoplasirane momčadi iz ukupno 13 skupina, te najbolji trećeplasirani sastav.

Drugu kvalifikacijsku utakmicu Hrvatska igra u subotu, 19. listopada, protiv Cipra.