U17: Pobjeda Hrvatske u zadnji tren

08.10.2013.

U završnim minutama utakmice u Sarajevu, Hrvatska U17 ostvarila je prvu pobjedu na kvalifikacijskom turniru za EP.

HRVATSKA - CRNA GORA 1:0 (0:0)
Kvalifikacije za EP U17, skupina 5.
Stadion Slavije, Sarajevo, BiH.

Strijelac: 1:0 - Mrkonjić (80+2')

Crveni karton: Benković (22')

Hrvatska: Gujić, Plantak, Sosa, Kalaica, Benković, Pasariček, Vlašić (od 33' Jurić), Knežević, Miklić, Brodić (od 57' Mrkonjić), Brekalo (od 68' Grubišić). Izbornik: I. Vranješ

Crna Gora: M. Šarkić, Knežević, Đukić, Đurković, Camaj, (od 45' Boričić) Burzanović (od 66' Đuričković), Vujnović, Popović, Magud, Vukčević, O. Šarkić (od 80' Petrović). Izbornik: B. Ljutica.

U svom prvom nastupu u kvalifikacijskoj Skupini 5 za odlazak na Europsko prvenstvo za nogometaše do 17 godina, Hrvatska je pobijedila Crnu Goru rezultatom 1:0.

Mladi su Hrvati u 22. minuti ostali s igračem manje, nakon isključenja Benkovića, no i brojčano oslabljeni uspjeli su doći do pobjedničkog pogotka. U posljednjim trenucima utakmice crnogorsku je mrežu pogodio Mrkonjić, koji je u drugom poluvremenu ušao s klupe.

U drugoj utakmici prvog kola Portugal je pobijedio domaćina, Bosnu i Hercegovinu, rezultatom 2:0.

U četvrtak, 10. listopada, Hrvatska igra protiv Bosne i Hercegovine, a Portugal će odmjeriti snage s Crnom Gorom.