Hrvatska U-19 izgubila od Češke i završila treća

22.10.2013.

Nakon jedne pobjede i jednog remija, hrvatska reprezentacija do 19 godina upisala je i jedan poraz u prvom krugu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

U-19: ČEŠKA - HRVATSKA 3:0 (3:0)
Kvalifikacije za EP 2014., Skupina 1.
Stadion Mestsky fotbalovy, Opava.

Sudac: Anar Salmanov (Azerbajdžan)

Strijelci: 1:0 - Sodoma (1'), 2:0 - Vichta (16'), 3:0 - Mašek (22')

Hrvatska: Livaković, Bartolec, Lučić, Jedvaj, Šimunec, Capan (od 26' Viduka), Pašalić, Faletar, Mujan (od 82' Mandić), Čirjak, Kolar. Izbornik: D. Madunović.

Češka: Stanek, Mateju, Kadavy, Souček, Bederka, Sodoma (od 67' Prosek), Čavoš, Matoušek (od 82' Kalvach), Buchvaldek (od 70' Holzer), Mašek, Vichta. Izbornik: M. Koubek.

Hrvatska nacionalna selekcija do 19 godina završila je svoj nastup u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo 2014. godine u Mađarskoj. Iako je imala četiri boda nakon prva dva kola, poraz od domaćina Češke u Opavi, uz visoku pobjedu Cipra, značio je pad na treće mjesto u skupini.

Česi su pitanje pobjednika riješili već u prvih dvadesetak minuta utakmice, s tri pogotka u mreži Livakovića. Strijelci su bili Sodoma, Vichta i Mašek, a Hrvatska nije uspjela odgovoriti.

U drugoj utakmici trećeg kola Cipar je uvjerljivo svladao Gibraltar, rezultatom 7:0, a posljednja je dva pogotka, koji su mu omogućili nastavak kvalifikacija zahvaljujući većem broju postignutih pogodaka od Hrvatske, zabio u sudačkoj nadoknadi vremena. Hrvatska je Gibraltar također pobijedila 7:0, a s Ciprom je u drugom kolu remizirala 2:2, primivši izjednačujući pogodak u petoj minuti dodanog vremena. Cipar je od Češke bio poražen rezultatom 4:1.