Prvi bodovi na kvalifikacijskom turniru

Hrvatska U-19 svladala Velšanke

17.09.2015.

U drugom nastupu na kvalifikacijskom turniru u Walesu, mlade Hrvatice ubilježile su prvu pobjedu.

U-19: HRVATSKA - WALES 3:2 (2:1)
Kvalifikacije za EP, Skupina 3.

Strijelci: 1:0 - Bošnjak (10'), 2:0 - Mihić (22'), 2:1 - Holland (38'), 2:2 - Estcourt (56'), 3:2 - Radoš (68')

Hrvatska: Sabo, Dulčić (od 73' Zdunić), Devčić, Pezelj, Tomić (od 63' Radoš), Bošnjak, Slipčević, Mihić (od 85' Škvarić), Bračević, Pušelj Drezga, Stvorić. Izbornica: M. Damjanović.

Nakon uvodnog poraza od Belgije, Hrvatska U-19 u Walesu je odmjerila snage s nacionalnom selekcijom domaćina te osvojila i prve bodove.

Izabranice Marije Margarete Damjanović povele su 2:0 golovima Bošnjak i Mihić, no Velšanke su uspjele poravnati preko Holland i Estcourt, krajem prvog i početkom drugog dijela.

Pobjedonosni pogodak za mlade Hrvatice postigla je Radoš u 68. minuti dvoboja, samo pet minuta po svom ulaskom u igru.

U drugom susretu drugog kola Azerbajdžan je pobijedio Belgiju 3:0, a Hrvatska će u trećem kolu igrati protiv Azerbajdžana. U nastavak kvalifikacija vode prve dvije pozicije.