Nadjačana Crna Gora

Pobjeda Hrvatske U-19 u prvom kolu u Puli

18.09.2015.

Na stadionu Uljanika u Puli, mladi su Vatreni osvojili prva tri boda na kvalifikacijskom turniru za EP.

U-19: HRVATSKA - CRNA GORA 3:1 (2:1)
Kvalifikacije za EP, Skupina 2.

Strijelci: 1:0 - Matić (36'), 1:1 - Perović (40'), 2:1 - Matić (45+1'), 3:1 - Božić (78')

Hrvatska: Letica, Anočić, Kulenović, Mikulić, Kalaica, Bitunjac, Knežević, Fintić (od 73' Božić), Špoljarić (od 81' Grubišić), Matić, Filipović (od 58' Brekalo). Izbornik: F. Milin.

U prvom dvoboju kvalifikacijskog turnira prvog kruga za odlazak na Europsko prvenstvo 2016. godine u Njemačkoj, Hrvatska U-19 odmjerila je snage s Crnom Gorom i pobijedila rezultatom 3:1.

Vodstvo je Hrvatskoj osigurao Matić u 36. minuti, nakon što je dobio loptu u prostor, lijepo zaobišao vratara i poslao je u praznu mrežu.

Poravnao je Perović samo četiri minuta kasnije, no Matić je na samom kraju prvog poluvremena vratio prednost Hrvatskoj, pogotkom za 2:1.

Konačni je ishod postavio Božić u 78. minuti, samo pet minuta nakon što je ušao u igru s klupe za pričuve.

U drugom susretu prvog kola, Mađarska je u Poreču pobijedila Kazahstan 4:0. U drugom se kolu, također u Poreču, sastaju Hrvatska i Kazahstan, a taj je ogled na rasporedu u nedjelju, 20. rujna, s početkom u 16 sati.