Remi s domaćinima

Hrvatska U-17 osvojila bod na otvaranju SP-a

18.10.2015.

Hrvatska reprezentacija do 17 godina odigrala je u Čileu utakmicu otvaranja Svjetskog prvenstva i osvojila svoj prvi bod.

U-17: ČILE - HRVATSKA 1:1 (1:1)
Svjetsko prvenstvo U-17, Skupina A.
Nacionalni stadion Julio Martines Prodanos, Santiago.

Sudac: Abdulrahman Al Jassim (Katar)

Strijelci: 0:1 - Moro (8'), 1:1 - Leiva (33')

Žuti kartoni: Babić (24'), Leiva (31'), Moya (44'), Saavedra (50'), Moro (76'),

Čile: Lopez, Monilla (od 7' Soriano), Gonzalez, Saavedra, Jara, Leiva, Mazuela (od 62' Ponce), Allende, Moya, Diaz (od 73' Melendez), Soto. Izbornik: M. Ponce.

Hrvatska: Šemper, Sosa, Erlić, Kalaica, Soldo, Brekalo, Đurasek (od 90+1' Ivanušec), Moro, Lovren, Šverko (od 74' Hudećek), Babić (od 46' Majić). Izbornik: D. Bašić.

Izabranici Darija Bašića remijem su krenuli u svjetsku smotru u Čileu, odigravši 1:1 s domaćinom pred bučnom publikom u Santiagu.

Mladi su Vatreni poveli već u osmoj minuti, kada je kapetan Moro spretno reagirao na odbijenu loptu u šesnaestercu i pogodio rašlje prebacivši čileanskog vratara Lopeza.

No, Čile je uspio uzvratiti u 33. minuti, kada je nakon lijepog proigravanja Leiva matirao hrvatskog čuvara mreže Šempera.

Čileanci su imali dobru šansu i za drugi gol, no i Hrvatska je mogla do pobjede, pogotovo u završnom dijelu susreta, kada je uputila nekoliko opasnih udaraca prema domaćoj mreži.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine A Nigerija je pobijedila SAD 2:0 te zauzela prvo mjesto u skupini, a u drugom se kolu u Vina del Maru sastaju SAD - Hrvatska te Čile - Nigerija. Te su utakmice na rasporedu 20. listopada.