Finale Kupa za mlađe uzraste

Dinamu dvije titule, Hypo Limaču jedna

19.05.2016.

Pioniri i kadeti Dinama osvojili su Hrvatski kup pobjedama nad Slaven Belupom i Hajdukom, a juniori Hypo Limač Elektre svladali su Dinamo za svoje slavlje u Sisku.

U četvrtak je igralište sisačke Segeste ugostilo tri finalna dvoboja Hrvatskog nogometnog kupa za mlađe uzraste.

U kategoriji pionira, Dinamo je pobijedio Slaven Belupo rezultatom 3:0, a junak dana bio je Krizmanić, koji je postigao hat-trick. Prvi je zabio u desetoj minuti, a preostala dva u 61. i 69. minuti dvoboja.

Momčad Hypo Limač Elektre osvojila je titulu u kategoriji juniora, svladavši zagrebački Dinamo boljim izvođenjem jedanaesteraca. Nakon 0:0 za Hypo Limač s bijele su točke pogađali Ciprić, Lamza, Tomas, Dragojević i Ilakovac, dok su za Dinamo precizni bili Soldo, Moro, Zenko i Kalaica.

Dinamo je trofej osvojio i u kategoriji kadeta, nadjačavši vršnjake iz splitskog Hajduka 4:1. Vodstvo je Modrima osigurao Tolić u 26. minuti, a na 2:0 povisio je Kulenović u 46. minuti.

Treći je pogodak Dinama zabio Čuže u 59. minuti, da bi nedostižnih 4:0 postavio Špikić šest minuta kasnije. Počasni pogodak za Hajduk bio je djelo Rakića u 75. minuti.