Uefin razvojni turnir

Azerbajdžan nadjačao mlade Hrvatice u Makedoniji

18.06.2016.

Hrvatska ženska reprezentacija U-17 poražena je u prvom nastupu na Uefinom razvojnom turniru u Makedoniji.

U-17: AZERBAJDŽAN - HRVATSKA 3:1 (1:0)

Uefa razvojni turnir, Makedonija.

Strijelci: 1:0 - Nejmatova (22'), 2:0 - Sejfatdinova (55'), 3:0 - Abulašvili (65'), 3:1 - Dujmović (70')

Hrvatska: Adamović (od 64' Hanaček), Bartolović (od 25' Hrnjkaš, od 64' Taritaš), Čanjevac, Pavičić, Kopić (od 21' Jakovac), Burčul (od 41' Tomkić), Terzić (od 41' Dujmović), Spajić, Čuljak (od 32' Stvorić), Gegollaj (od 52' Jedvaj), Pernar (od 64' Čavić). Izbornik: B. Miletić.

U Skopju je Hrvatska U-17 odigrala svoj prvi susret na Uefinom razvojnom turniru, a s druge je strane terena stajala nacionalna selekcija Azerbajdžana.

Azerbajdžanke su povele u 22. minuti preko Nejmatove, a u nastavku utakmice pogodile su Sejfatdinova i Abulašvili za povećanje prednosti. Poraz Hrvatica ublažila je Dujmović u 70. minuti.

U prvoj utakmici turnira Makedonija je nakon neriješenih 2:2 svladala Azerbajdžan na jedanaesterce, a Hrvatice u ponedjeljak, 20. lipnja, igraju upravo s reprezentacijom domaćina.