Drugo kolo kvalifikacija za EP

Poraz Hrvatske U-19 od Švicarske

20.10.2016.

U drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo hrvatska ženska U-19 reprezentacija pretrpjela je poraz 0:9 od Švicarske.

U-19: ŠVICARSKA - HRVATSKA 9:0 (5:0)

Kvalifikacije za EP, Tallinn.

Strijelci: 1:0 - Lehmann (10'), 2:0 - Schegg (11'), 3:0 - Lehmann (37'), 4:0 - Hamidi (45'), 5:0 - Megroz (46'), 6:0 - Schegg (49'), 7:0 - Lehmann (55'), 8:0 - Megroz (79'), 9:0 - Surdez (80')

Hrvatska: Sabo, Pušelj Drezga (od 46' Resanović), Zdunić, Tomić, Pezelj, Balić (od 85' Ljubić), Slipčević, Schäfer-Hansen, Mihić, Kvesić (od 46' Pavičić), Bučić. Izbornica: M. Damjanović.

Nakon što su kvalifikacije za Europsko prvenstvo otvorile porazom 0:7 od Češke, mlade su Hrvatice u drugom susretu kvalifikacijske skupine 9 smještene u Tallinnu pretrpjele poraz od Švicarske 0:9.

Švicarsku u vodstvo u desetoj minuti dovodi Alisha Lehmann da bi minutu kasnije na 2:0 povisila Leandra Schegg. U 37. minuti švicarsku prednost povisuje Lehmann svojim drugim pogotkom u susretu, dok u 45. minuti Mimoza Hamidi postiže četvrti gol za Švicarsku. Naomi Megroz je, pak, u 46. minuti sigurna za 5:0.

Schegg u 49. minuti postiže i svoj drugi pogodak u susretu za švicarskih 6:0, dok Lehmann biva sigurna za 7:0. Od 60. minute Hrvatice su igrale s igračicom manje nakon što je Karla Resanović zaradila drugi žuti karton. U 79. minuti Megroz zabija s 11 metara, dok minutu kasnije konačnih 9:0 postavlja Camille Surdez.

Hrvatsku U-19 u nedjelju, 23. listopada, očekuje i posljednji dvoboj u skupini, s Estonijom, s kojom će zaigrati od 14 sati.