Tri gostujuće pobjede

Dinamo, Slaven i Split u četvrtfinalu Kupa

25.10.2016.

Dinamo, Slaven Belupo i Split prvi su osigurali svoje mjesto u ovosezonskom četvrtfinalu Hrvatskog nogometnog kupa.

U utorak su odigrane prve utakmice osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa, a sve tri pobjede naposljetku su odnijeli gostujući sastavi.

Dinamo je slavio 2:1 u Bjelovaru, pogocima Šituma i Ćorića, dok je za domaćine desetak minuta prije kraja smanjio Jaković.

Slaven Belupu za prolaz je bio dostatan jedan pogodak, onaj Ivanovskog iz kaznenog udarca iz 32. minute, na gostovanju kod Novigrada.

U Puli su igrani produžeci, nakon 1:1 Istre 1961 i Splita u prvih 90 minuta, zahvaljujući Pešiću i Georgievu. Potom su u 94. i 96. minuti Boljat i Pešić zabili za pobjedu Splita 3:1.

U srijedu se sastaju Solin - Hajduk, Rudeš - Rijeka, Šibenik - Osijek, Vinogradar - Lokomotiva i Inter - Cibalia.