Bez primljenog pogotka

Maksimalni NS Zagreb s tri pobjede do završnog turnira

28.10.2016.

Sa savršenim je učinkom NS Zagreb potvrdio svoj plasman na završni turnir Uefinog Kupa Regija.

NS ZAGREB - ŠARUR 3:0 (1:0)
Kup regija, Kisvarda.

Strijelci: 1:0 - Švigir (35'), 2:0 - Štulec (60'), 3:0 - Štulec (68')

NS Zagreb: Orlović, Mioković, Šimunić, Ćibarić, Štulec (od 72' Vrbat), Filipović, Krznar, Ribić, Lihić, Mandić, Švigir. Trener: T. Gričar.

Nakon uvjerljivih pobjeda protiv mađarskog East Regiona (4:0) te finskog East Districta (5:0), hrvatski je predstavnik svladao i azerbajdžanski Šarur u trećem kolu kvalifikacijskog turnira u Mađarskoj te tako proslavio već ranije osigurano prvo mjesto i plasman među osam najboljih momčadi Europe. Novi je to veliki uspjeh hrvatskih amaterskih nogometaša koji su prošle godine igrali u finalu Kupa regija i tako postigli najbolji rezultat neke hrvatske selekcije na završnom Uefinom turniru.

Završnica Uefinog Kupa regija igrat će se u lipnju 2017. godini u jednoj od zemalja koje su izborile finalni turnir.

Za pobjedu nad Šarurom pobrinuli su se Švigir vodećim pogotkom u 35. minuti te Štulec koji je između 60 i 68. minute s dva nova pogotka postavio konačnih 3:0. Tako je NS Zagreb natjecanje završio sa svih devet bodova i impresivnom gol-razlikom 12:0.

U drugom susretu trećeg kola East Region je svladao East District 2:0 te osvojio drugo mjesto u skupini.