Produžeci na Parku mladeži

Dinamo, Osijek i Split izborili polufinale

30.11.2016.

Nakon Rijeke u utorak, polufinale Hrvatskog nogometnog kupa u srijedu su izborili Dinamo, Osijek i Split.

Momčad Rijeke prva se probila do polufinala Kupa svladavši u utorak Lokomotivu u Zagrebu 3:1, a u srijedu su odigrana i preostala tri četvrtfinalna dvoboja.

Dinamo je svoj plasman u polufinale osigurao u Zaprešiću, minimalnom pobjedom protiv domaćeg Intera 1:0. Jedini je strijelac za Zagrepčane bio Dino Perić u 68. minuti dvoboja.

Istim je rezultatom Osijek osigurao pobjedu nad Slaven Belupom u Gradskom vrtu. Mreža se zatresla samo u 81. minuti, a precizan je bio Antonio Perošević.

Hajduk je također dugo imao 1:0 na gostovanju kod Splita, zahvaljujući pogotku Hamze Barryja iz 25. minute. Međutim, u sudačkoj nadoknadi Sandro Ugrina pogađa za poravnanje i produžetke.

Nakon isključenja Frana Tudora u 99. minuti, Split je kapitalizirao brojčanu prednost na terenu i golom Ivana Pešića iz 106. minute nastavlja natjecanje.