Izaberite najboljeg

Vatreni vikend: Brozović, Čop ili N. Kalinić?

13.12.2016.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Hajduk) - odradio cijeli susret u Vinkovcima, gdje je Hajduk preokretom u završnici svladao Cibaliju 2:1.
Danijel Subašić (Monaco) - Monaco je ponovno bio uvjerljiv (4:0 kod Bordeauxa), a Subašić u svih 90 minuta opet nije primio pogodak.
Ivan Vargić (Lazio) - na gostovanju kod Sampdorije nije ulazio u igru, a Lazio je slavio 2:1.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - rusko se prvenstvo nastavlja početkom ožujka.
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) - ostao među pričuvama u gostujućoj pobjedi kod Schalkea (1:0).
Marin Leovac (PAOK) - igrao cijeli domaći dvoboj protiv Plataniasa, koji je PAOK dobio 3:0.
Dejan Lovren (Liverpool) - zamijenjen na poluvremenu dvoboja s West Hamom (2:2). Umjesto njega ušao je Klavan.
Matej Mitrović (Rijeka) - igrao od početka do kraja utakmice na Parku mladeži, gdje je Rijeka svladala domaći Split 2:0.
Josip Pivarić (Dinamo) - nije kandidirao za ogled Dinama i Lokomotive na Maksimiru (3:1)
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Lokomotivom (3:1).
Ivan Strinić (Napoli) - Napoli je bio vrlo uvjerljiv kod Cagliarija (5:0), uz Strinićev doprinos tijekom svih 90 minuta.
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - odigrao cijeli ukrajinski derbi protiv Šahtara, u kojemu su Kijevljani poraženi 4:3.
Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) - nije ulazio u igru u porazu Atletica kod Villarreala (3:0).

Domagoj Antolić (Dinamo) - u 56. minuti Dinamove pobjede nad Lokomotivom (3:1) zamijenio Jonasa i tako se vratio na teren nakon ozljede.
Milan Badelj (Fiorentina)
- igrao od početka do kraja u domaćoj pobjedi nad Sassuolom 2:1 te asistirao Nikoli Kaliniću za prvi pogodak, u devetoj minuti.
Filip Bradarić (Rijeka) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Rijeke kod Splita (2:0).
Marcelo Brozović (Internazionale) - Inter je svladao Jurićevu Genou 2:0, a oba je pogotka postigao upravo Brozović, za vodstvo s 15 metara u 38. minuti te za potvrdu pobjede u 69. minuti s desetak metara. Odigrao cijeli susret.
Ante Ćorić (Dinamo) - pobjedu Dinama nad Lokomotivom (3:1) pratio s klupe za pričuve.
Mateo Kovačić (Real Madrid) - Real Madrid svladao je kod kuće Deportivo 3:2, a Kovačić je ostao na klupi.
Luka Modrić (Real Madrid) - nije kandidirao za domaću pobjedu Real Madrida protiv Deportiva (3:2).
Ivan Perišić (Internazionale) - u dvoboju Intera i Genoe (2:0) u igru ušao u 57. minuti umjesto Palacija.
Ivan Rakitić (Barcelona) - pobjedu Barcelone kod Osasune (3:0) pratio s klupe za pričuve.
Marko Rog (Napoli) - dobio je priliku i u uspješnom Napolijevom gostovanju kod Cagliarija (5:0), ušavši u igru u 70. minuti umjesto Zielinskog.

Duje Čop (Sporting Gijon) - Sporting je poražen kod Espanyola 2:1, a Čop je odigrao cijelu utakmicu i u sudačkoj nadoknadi lijepim golom iz slobodnog udarca ublažio poraz sastava iz Gijona.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - postigao oba pogotka Fiorentine u domaćoj pobjedi nad Sassuolom (2:1) - prvi u devetoj minuti na asistenciju Badelja, a drugi, vrlo atraktivan, petom u 39. minuti. Odigrao cijelu utakmicu.
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - na gostovanju kod Eintrachta igrao do 60. minute, kada je prepustio mjesto Uthu, a pogodaka nije bilo (0:0).
Mario Mandžukić (Juventus) - u gradskom derbiju kod Torina igrao do 71. minute, kada ga je zamijenio Dybala, a u 28. minuti asistirao je Higuainu za izjednačujući pogodak. Juventus je slavio 3:1.
Marko Pjaca (Juventus) - zbog ozljede nije konkurirao za Juventusovo pobjedničko gostovanje kod gradskog rivala Torina (3:1).

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s Europskog prvenstva u Francuskoj te s pozivima za kvalifikacijske utakmice za SP 2018. godine)