Tri finala u Ludbregu

Hajduku pionirski i juniorski Kup, Dinamu kadetski

19.05.2017.

U petak su u Ludbregu odigrana finala Hrvatskog nogometnog kupa za pionire, kadete i juniore.

Stadion NK Podravine u Ludbregu ugostio je u petak završnicu Hrvatskog kupa za mlađe uzraste, a u sva tri susreta snage su odmjerile mlade nade zagrebačkog Dinama i splitskog Hajduka.

U konkurenciji pionira slavio je Hajduk, preokretom nakon što je Šaranić donio vodstvo Dinamu već u trećoj minuti. Na 1:1 poravnao je Galić s 11 metara, da bi Bebić u 69. i Ljubičić u četvrtoj minuti sudačke nadoknade donio pobjedu Hajduku (3:1).

Kadetsko je finale donijelo rano vodstvo Hajduka, a zabio je Šego u petoj minuti. Poravnao je Pršir s bijele točke u 21. minuti, a na 2:1 za Dinamo preokrenuo je Marin u 49. minuti, nakon isključenja Krekovića. Za novo poravnanje pobrinuo se Blagaić u 57. minuti utakmice, da bi slavlje Modrima osigurao Šipoš u 63. minuti.

Finale u kategoriji juniora odlučeno je tek jedanaestercima, nakon neriješenih 2:2. Ćuže je pogodio za vodstvo Dinama u petoj minuti, poravnao je Hudećek autogolom u 18. minuti, a u 81. minuti Delić pogađa za prednost Hajduka 2:1. Samo dvije minute kasnije Đurasek je vratio rezultat u egal.

U raspucavanju je Hajdukov vratar Matijaš obranio pokušaje Pranjića i Špikića, a svi su splitski izvođači bili precizni za konačni trijumf.