Tri nastupa u Belgiji

Hrvatska U-16 odigrala Uefin razvojni turnir

18.05.2017.

Hrvatska ženska reprezentacija U-16 zaključila je Uefin razvojni turnir u Belgiji susretima s domaćinom te Švicarskom.

Nakon uvodnog poraza od Sjedinjenih Američkih Država (0:4), mlade su Hrvatice u Belgiji odmjerile snage s reprezentacijama Švicarske te domaćina Belgije.

U dvoboju protiv Švicarske poražene su 3:0, a sva su tri gola Švicarke postigle nakon isključenja Mikinac u prvom poluvremenu. Za pobjedu su pogodile Weber iz kaznenog udarca te Marković i Sturgess.

Susret s Belgijom presudio je jedan pogodak, a za pobjedu domaćina 1:0 pobrinula se Pirotte u 51. minuti utakmice.

Hrvatske su boje u Belgiji branile Nensi Adamović (Osijek), Ena Pernar (Osijek), Katarina Pranješ (Osijek), Lara Lucić (Osijek), Marta Mikinac (Osijek), Karla Kurkutović (Viktorija), Josipa Burčul (Donat), Viktorija Kovač (Donat), Rahela Vego (Čapljina), Gabrijela Dugandžić (Čapljina), Vanessa Mara Dujmović (Muhlhausen), Lucija Zovak (Muhlhausen), Tina Regjo (Marjan), Fatjesa Gegollaj (Marjan), Mara Stančić (Rijeka), Iva Petrušić (Rijeka), Ana Marija Petrović (Dinamo), Isabella Lucija van As (Agram), Katarina Mandić (Agram), Nika Petarić (Agram), Ana Kalaj (Agram), Ana Pavičić (Agram), Mari Horvat (Eintracht Frankfurt) i Valentina Vitez (Vrbovec).