Vrlo dobra prezentacija

Hrvatska svladala Vijetnam na otvaranju u Kini

20.10.2017.

Pomlađena hrvatska reprezentacija u futsalu pobijedila je u svojoj prvoj utakmici na međunarodnom turniru Changshu 2017 nacionalnu selekciju Vijetnama 3:1.

HRVATSKA - VIJETNAM 3:1 (0:0)
Međunarodni turnir Changshu 2017, Changshu.

Strijelci: 1:0 - Perić (22'), 2:0 - Cvjetković (28'), 3:0 - Luketin (35'), 3:1 - Tran Van Vu (36')

Hrvatska: Luketin, Sekulić, Perić, Kanjuh, Pandurević, Duvančić, Mijić, Bundavica, Cvjetković, Turuk, Perišić, Šamija, Martina. Izbornik: M. Stanković.

Pod vodstvom izbornika Stankovića, Hrvatska je nakon poluvremena bez pogodaka ključnu prednost protiv Vijetnama stekla između 22. i 35. minute. Tada su pogađali Perić, Cvjetković i Luketin.

Počasni pogodak za Vijetnamce postigao je Vu četiri minute prije kraja utakmice.

Hrvatska je nastupila bez velikog broja standardnih reprezentativaca te je vrlo ugodno iznenadila prezentacijom protiv polufinalista azijskog prvenstva, Vijetnama, koji je na tom natjecanju izbacio višestrukog prvaka, momčad Japana.

Štoviše, Vijetnam je bio sudionik posljednjeg Svjetskog prvenstva, održanog u Kolumbiji, gdje je napravio veliko iznenađenje plasmanom u drugi krug. U stručnom stožeru vijetnamske reprezentacije radi i svjetski priznati trener, Španjolac Miguel Rodrigo.

U drugoj utakmici prvog kola Nizozemska je tijesno pobijedila momčad domaćina Kine rezultatom 2:1. U subotu je na rasporedu utakmica Hrvatske protiv reprezentacije Nizozemske, s početkom u 10:45 sati po hrvatskom vremenu.