Uspjeh u Albaniji

Hrvatska U-17 uvjerljivo svladala Lihtenštajn, osigurala Elitno kolo

22.10.2017.

U svom drugom nastupu na kvalifikacijskom turniru u Albaniji, Hrvatska U-17 uvjerljivo je svladala vršnjake iz Lihtenštajna.

U-17: HRVATSKA - LIHTENŠTAJN 6:0 (4:0)
Kvalifikacije za EP 2018., Skupina 2, Elbasan.

Strijelci: 1:0 - Marin (5'), 2:0 - Šarić (9'), 3:0 - Krizmanić (20'), 4:0 - Marin (34' - 11m), 5:0 - Vušković (65'), 6:0 - Brnić (79')

Hrvatska: Žiger, Kuprešak, Vušković, Hrvoj, Brnić, Fruk (od 57' Bulat), Šarić, Marin (od 49' Svržnjak), Jenjić, Putnik, Krizmanić (od 49' Julardžija). Izbornik: P. Krpan.

Nakon minimalne pobjede nad domaćinom Albanijom na početku turnira, hrvatska reprezentacija do 17 godina svladala je Lihtenštajn u Elbasanu 6:0 te osigurala plasman u Elitno kolo kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Već u prvih deset minuta mladi su Hrvati stekli dva pogotka prednosti preko Marina i Šarića, na 3:0 povisio je Krizmanić, a potom je Marin realizirao i kazneni udarac za četvrti pogodak u mreži Lihtenštajna. U nastavku su konačnih 6:0 postavili Vušković i Brnić.

U trećem kolu, 25. listopada, Hrvatska će se za prvo mjesto u Skupini 2 boriti sa Španjolskom, koja je također svladala Albaniju 1:0 i ima maksimalnih šest bodova. S obzirom na bolju gol-razliku, izabranicima Petra Krpana dovoljan je i neriješeni rezultat.