Sraz s Ekvadorom

Hrvatska U-15 zaključila nastup u Argentini

15.11.2017.

Hrvatska reprezentacija do 15 godina poražena je u susretu petog kola južnoameričkog prvenstva, a bolji je u Mendozi bio Ekvador.

U-15: HRVATSKA - EKVADOR 1:3 (0:0)
Južnoameričko prvenstvo U-15, Skupina B, 5. kolo.
Mendoza, Argentina.

Strijelci: 0:1 - Moran (45'), 0:2 - Romero (67'), 1:2 - Barišić (70'), 1:3 - Romero (77')

Hrvatska: Zadro, Parezanović (od 48' Kanižaj), Brekalo, Mizić, Jerbić, Šaranić (od 65' Bošnjak), Milošević (od 51' Novak), Šimić (od 56' Barišić), Crnac (od 72' Bilić), Išlić, Braun. Izbornik: M. Ivančić.

Ivančićevi izabranici u posljednjem su kolu natjecanja po skupinama južnoameričkog kontinentalnog prvenstva snage odmjerili s Ekvadorcima.

Nakon 0:0 na poluvremenu, Ekvador je poveo preko Morana, a na 2:0 povisio je Romero. Potom je pogodak za Hrvatsku postigao Barišić, u 70. minuti, da bi konačnih 3:1 postavio Romero svojim drugim pogotkom na utakmici.

Hrvatska je u Argentini igrala kao jedan od dva europska gosta, uz Češku, s godinu dana mlađom generacijom, a naposljetku je turnir završila s jednim osvojenim bodom, protiv Bolivije.

U polufinalu će zaigrati Brazil - Paragvaj i Argentina - Peru.