Pobjeda nad Mainzom

Rebić poveo Eintracht prema polufinalu Kupa

07.02.2018.

Eintracht iz Frankfurta, pod vodstvom Nike Kovača, izborio je svoje mjesto u polufinalu Njemačkog kupa, uz jedan pogodak Ante Rebića.

U četvrtfinalu DFB-Pokala Eintracht je na svom terenu dočekao Mainz u pobijedio 3:0 te se tako pridružio Bayernu, Jedvajevom Bayeru i Pjacinom Schalkeu u poluzavršnici tog natjecanja.

Za vodeći se pogodak pobrinuo hrvatski ofenzivac Ante Rebić, čiji je pritisak na gostujuću obranu u 17. minuti urodio plodom te je na asistenciju Wolfa poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Početkom nastavka Hack je postigao autogol, a konačnih 3:0 za sastav bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača postavio je Mascarell u 62. minuti.

Rebić je igrao do 74. minute, kada ga je zamijenio Jović, a proglašen je i za najboljeg igrača utakmice.