Prijateljske pobjede u Karlovcu

Hrvatska U-19 dva puta nadjačala Makedoniju

05.04.2018.

Hrvatska reprezentacija u futsalu do 19 godina starosti odigrala je u Karlovcu dvije prijateljske utakmice protiv vršnjaka iz Makedonije.

Hrvatska U-19 pobijedila je odgovarajuću selekciju Makedonije i u utorak i u srijedu, a oba su dvoboja ponudila pregršt zanimljivosti i neizvjesne završnice.

Prvi je okršaj pripao mladim Hrvatima rezultatom 3:2, nakon vodstva preko Rendića i makedonskog preokreta za 2:1 prije odlaska na odmor (Ernur, Milevski). U nastavku za novo poravnanje pogađa Dragun, a pobjedu Hrvatskoj donosi Radić u posljednjoj minuti utakmice.

U drugom je susretu Hrvatska ponovno povela preko Sučića, a nakon pogotka Petrovskog na poluvrijeme se otišlo s neriješenih 1:1. Zahvaljujući Rendiću i Radiću Hrvatska je povela 3:1 u 24. minuti, da bi Makedonija smanjila autogolom Cvišića.

Između 27. i 31. minute Mavrovićevi izabranici odlaze na visokih 6:2 s dva gola Zarača i jednim Radića, no Makedonija je ubrzo uzvratila i preko Petrovskog i dva puta Peeva u završne četiri minute ušla sa samo pogotkom zaostatka (6:5). No, novih pogodaka nije bilo i Hrvatska je ubilježila novi uspjeh.